Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zadania inwestycyjne powiatu

Termomodernizacja placówek szkolnych, wymiana instalacji elektrycznej, remont DPS „Fenix” w Skoczowie - to niektóre realizowane obecnie przez Wydział Inwestycji Starostwa Powiatowego w Cieszynie zadania inwestycyjne.

Na konferencji prasowej Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król przekazał informacje na temat realizowanych oraz planowanych przez powiat zadań inwestycyjnych:

1.Termomodernizacja budynku szkoły II LO im. M. Kopernika w Cieszynie - obecnie zakończono wymianę okien na całym obiekcie szkoły, docieplenie elewacji podwórzowej oraz docieplenie stropu nad aulą. Kończą się prace związane z montażem parapetów oraz prace związane z malowaniem elewacji podwórzowej, która poddana była ociepleniu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wybranych wykonawców, którzy są rzetelni i w terminie wykonują swoje roboty. Prace budowlane są bardzo zaawansowane i powinny zakończyć się do końca listopada 2018 roku – poinformował Janusz Król. Wartość robót opiewa na ponad 890.000 zł.

2.Wymiana instalacji elektrycznej w budynku I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie - obecnie na obiekcie rozpoczęte zostały roboty budowlane polegające na wymianie wewnętrznej instalacji elektrycznej na całym obiekcie i potrwają do końca wakacji. W tym roku planujemy jeszcze po otrzymaniu dofinansowania ze środków RPO WSL docieplić strop ostatniej kondygnacji, a w przyszłym roku wymienić ok. 80 okien od strony podwórza szkoły – zaznacza Król. Wartość robót elektrycznych opiewa na ok. 300.000 zł.

3. Modernizacja wewnętrznej instalacji elektrycznej wraz z tynkowaniem i malowaniem pomieszczeń w budynku Powiatowego Domu Pomocy Społecznej „Fenix” w Skoczowie. W czerwcu br. zakończono generalny remont na czterech kondygnacjach budynku głównego obejmujący demontaż starych i wykonanie nowych instalacji elektrycznych wraz z tynkowaniem i malowaniem pomieszczeń dla mieszkańców (podopiecznych) Powiatowego Domu Pomocy Społecznej. Dzięki wykonaniu wspomnianych robót podniesiony został standard pomieszczeń budynku – zaznaczył Starosta. Wartość tego zadania opiewa na ok. 427.000zł.

4. Termomodernizacja Zespołu Szkół Budowlanych w Cieszynie - po otrzymaniu dofinansowania ze środków RPO WSL niebawem rozpoczęte zostaną przygotowania do ogłoszenia przetargu na prace polegające na wymianie stolarki okiennej, ociepleniu elewacji szkoły od strony podwórza, wymianie instalacji centralnego ogrzewania. Rozpoczęcie wspomnianych robót planowane jest wiosną przyszłego roku.

5. Wykonanie izolacji pionowej ścian zewnętrznych budynku, remontu nawierzchni i odwodnienia placu parkingowo - gospodarczego oraz przebudowy muru oporowego przy placu parkingowym - ul. Szeroka 13 / Kochanowskiego 7 w Cieszynie. Obecnie ogłoszony został przetarg nieograniczony na realizację tego zadania. Po wybraniu wykonawcy robót przystąpimy do gruntownego remontu placu parkingowego przy budynku Starostwa Powiatowego w Cieszynie, od strony ul. Kochanowskiego 7. Jak informuje powiat w ramach zamówienia wykonane zostaną: izolacja pionowa ścian zewnętrznych piwnicy budynku od strony ul. Kochanowskiego, odwodnienie placu parkingowo - gospodarczego i drenaż opaskowy, remont nawierzchni placu parkingowo - gospodarczego z istniejącym wjazdem z ul. Kochanowskiego oraz przebudowa muru oporowego przy placu parkingowym.

6. Remont nawierzchni placu postojowego na terenie Powiatowego Domu Pomocy Społecznej Pogórze Filia „Bursztyn” w Kończycach Małych. Przystąpiono do remontu nawierzchni placu postojowego przed obiektem Powiatowego Domu Pomocy Społecznej ”Bursztyn” w Kończycach Małych. Jak przyznaje Janusz Król część terenu (ok. 360m2) zostanie wybrukowana zaś z pozostałej części (ok. 850m2) zostaną usunięte stare płyty betonowe i teren ten zostanie zagospodarowany na cele rekreacyjne.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: