Zabójcza końcówka Stalowników!

Cóż to był za mecz! Hokeiści Skody Pilzno dwukrotnie obejmowali prowadzenie w dzisiejszym spotkaniu, ale ostatecznie ze zwycięstwa radowali się gospodarze, którzy w ostatnich trzech minutach przechylili wygraną na swoją korzyść. Trzyniec dzieli od finału już tylko jedno zwycięskie spotkanie.

Jedno w tej półfinałowej rywalizacji się nie zmienia. Piąty mecz i piąty raz hokeiści Skody jako pierwsi objęli prowadzenie. Wynik spotkania otworzył Stach w 12. minucie.

Kibice zgromadzeni w Werk Arenie nie musieli długo czekać na odpowiedź gospodarzy, bo Marcinko wyrównał po 70 sekundach. Pierwsza tercja zakończyła się remisem, ale już kolejna padła łupem gości. W drugiej części spotkania jedynym strzelcem okazał się Pulpat, który wykończył błyskawiczną kontrę Pilzna.

Stalownicy długo nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie golkipera gości, Frodla. Aż w końcu nadeszła 58. minuta, Michal Kovarcik przejął krążek na środku tafli i popisał się indywidualną akcją, którą zwieńczył wyrównującym trafieniem. Wiele wskazywało na to, że wynik już nie ulegnie zmianie i konieczna będzie dorywka, ale 20 sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry strzał oddał Doudera, a krążek wpadł do bramki Pilzna.

Stalownicy okazali się lepsi w piątym starciu i prowadzą w serii, 3:2. A to ozncza, że w sobotę będą mogli uzyskać awans do finału. Początek spotkania o godz. 15:00, a transmisja w CT Sport.