Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zabójca z Grodźca uciekł na Słowację? Ekstradycja mężczyzny wyjaśni czy to A. Wawrzeczko.

Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej potwierdza, że na terenie Słowacji zatrzymano mężczyznę, który może być Aleksandrem Wawrzeczko, który najprawdopodobniej zamordował ojca i macochę w Grodźcu.

Słowacka policja zatrzymała mężczyznę, który dziwnie się zachowywał i miał przy sobie bagnet. Być może to Aleksander Wawrzeczko, którego od 29 grudnia szuka policja.  Nie mamy pewności, że to ten mężczyzna – mówi Małgorzata Borkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

Jutro o godz. 9.30 sąd wyda Europejski Nakaz Aresztowania mężczyzny który przebywa na Słowacji – dodaje Małgorzata Borkowska. Jednak nie wiadomo, kiedy uda się sprowadzić go do Polski. Zapewne potrwa to kilka dni.  Kiedy sąd wyda ENA, wówczas przekazany on zostanie do właściwego sądu na Słowacji, który podejmie decyzję o ewentualnym aresztowaniu i przekazaniu poszukiwanego Polsce.

29 grudnia policja znalazła na terenie posesji w Grodźcu ciało kobiety i mężczyzny. Oboje zginęli od wielu ran kłutych zadanych ostrym narzędziem. Policja rozpoczęła wtedy poszukiwania Aleksandra Wawrzeczko, który prawdopodobnie dopuścił się tej zbrodni. Jak podejrzewa prokurator zabójstwo było wynikiem zemsty. Przeciwko 33-latkowi prowadzone było też postępowanie w sprawie posiadania narkotyków i znęcania się nad rodziną.

KOD

Pisaliśmy: Podejrzany zatrzymany?

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: