Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zabijaczka we Frysztacie

Kilkadziesiąt osób spotkało się w sobotę wieczorem (15.11.2014) w Karwinie na tradycyjnej już zabijaczce. Organizatorem tej rokrocznej imprezy jest PZKO Karwina Frysztat. Tym razem impreza możliwa była dzięki współpracy z zebrzydowickim GOK-iem.

W trakcie świniobicia oprócz degustacji wyśmienitych potraw nie zabrakło także czegoś dla ducha - w bogatym programie artystycznym znalazł się występ zespołu regionalnego Oldrzychowice MK PZKO w Oldrzychowicach oraz grupy muzycznej Druhá náhoda.
Dom PZKO w Karwinie Frysztacie stoi obok polskiej szkoły a został zbudowany w czynie społecznym i służy mniejszości polskiej już od 1977 roku. W tym roku, dzięki członkom związku udało się pozyskać środki z Ministerstwa oraz Unii Europejskiej, dzięki czemu obiekt został wyremontowany – brakuje jeszcze wyposażenia takiego jak stoły i krzesła ale cały czas robimy wszystko aby pozyskać na ten cel środki – mówi redakcji ox.pl  Leszek Koch z PZKO.

Tegoroczna edycja możliwa była dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach oraz PZKO Karwina Frysztat,  które wspólnie realizują projekt Kuchnia regionalna - tradycyjne dania z obu brzegów Olzy – Dzięki realizacji naszego projektu, oprócz wymiernych korzyści najważniejsze jest to, że współpracujemy i są plany do dalszych wspólnych akcji. Właśnie dziś podczas tego wydarzenia widać, że granica wreszcie przestała dzielić – mówi dyrektor GOK Małgorzata GUZ

Przed imprezą można była zamówić „wysłużki”  a sama zabawa trwała do białego rana.

(red)źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: