Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zabezpiecz wodociąg przed zimą

Zima za pasem. Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej zalecają, aby przed pierwszymi przymrozkami zabezpieczyć sieć wodociągową na terenie własnych posesji i domów. Jej awaria w okresie zimowym to nic przyjemnego.

- Nagły brak zimnej i ciepłej wody w mroźny poranek to niemiła niespodzianka, jednak możemy zrobić całkiem sporo, by zminimalizować jej wystąpienie. W dzisiejszych czasach ani zdobycie odpowiednich materiałów ani ich umieszczenie w odpowiednim miejscu nie powinno stanowić najmniejszego problemu – mówi Leszek Czyż, kierownik Działu Eksploatacji Sieci Wodno-kanalizacyjnej Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej.

Zatem jak zabezpieczyć wodociąg? Najlepiej przedstawia to poniższa infografika:

Co jeśli zima okaże się wyjątkowo mroźna i dojdzie do uszkodzenia instalacji? - Jeśli dojdzie do zamarznięcia wewnętrznej instalacji wodociągowej powinniśmy ją ogrzać podnosząc temperaturę wewnątrz pomieszczeń. Przydatne mogą okazać się grzejniki i dmuchawy elektryczne. Można również ogrzewać same rury, jednak tutaj warto pamiętać o kilku zasadach. Nigdy nie polewajmy ani rur ani liczników gorącą wodą ani nie podgrzewajmy ich palnikami – może to doprowadzić do zniszczenia instalacji czy urządzeń. Znacznie lepiej podgrzewać rury stopniowo, zaczynając od jej końców, nie od środka - zaznacza Leszek Czyż.

Warto także pamiętać o pogotowiu wodociągowym - w przypadku problemów można wykręcić numer 994.

Źródło: materiał prasowy Wodociągów Ziemi Cieszyńskiej.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: