Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Za tydzień modlimy się za Europę

Europie potrzebne jest modlitwa. Coraz większa sekularyzacja prowadzi do tego, że Europa potrzebuje misji i ewangelizacji – uważa ksiądz Jan Byrt z parafii w Szczyrku Salmopolu i zaprasza wszystkich na niezwykłe nabożeństwo. – Módlmy się wspólnie za Europę – zacheca ksiądz z szczyrkowskiej parafii.

- Niedawno byłem na krótkim wypoczynku w Niemczech. To co zobaczyłem zatrwożyło moje serce. Coraz to mniej ludzi w Kościołach chrześcijańskich. Na północy Niemiec jeden katolicki ksiądz na kilkanaście miejscowości, musimy modlić się za Europę – mówi ks. Jan Byrt i zaprasza 25 lipca do Szczyrku, gdzie przy niezwykłym Ołtarzu Europejskim odbędzie się niezwykłe nabożeństwo -  "Modlitwa o Stary Kontynent, czyli Europę " - Chcemy wspólnie razem  z wami prosić naszego Boga o błogosławieństwo dla naszego kontynentu. Chcemy prosić o przebudzenie duchowe w Europie, a co za tym idzie i u nas w Polsce. Bóg nam błogosławi jako Europie, a więc nie możemy zapomnieć o naszym Bogu – tłumaczy ks. Jan Byrt.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 15.00. Do niezwykłego ołtarza można dojść z Przełęczy Salmopolskiej czerwonym szlakiem, który dodatkowo wyznacza 8 tablic z ośmioma błogosławieństwami. – W jedną stronę ok 50 minut drogi normalnym spacerowym krokiem – dodaje ks. Jan Byrt.

Nabożeństwo będzie połączone z przekazaniem szczyrkowskiej parafii kielicha komunijnego od Prezydenta Niemiec. Tym samym niezwykła kolekcja kielichów liturgicznych wzrośnie do 4. Czytaj wiecej o kielichach „Zobacz kielichy w Szczyrku”.

- Zapraszam do Szczyrku w niedzielę. Pomódlmy się wspólnie za Europę – dodaje ks. Jan.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: