Za szkołę "z dołu"

Płatności elektroniczne "z dołu" za pobyt dziecka w przedszkolu czy obiady wprowadza Gmina Strumień.

Nie będzie już płatności gotówkowych bezpośrednio u intendenta. W gminie Strumień od roku szkolnego 2017/2018 działać będzie elektroniczny system, dzięki któremu rodzice będą mogli zapłacić za pobyt dziecka w przedszkolu czy obiady w szkolnej stołówce przelewem na indywidualny rachunek bankowy przypisany dla każdego dziecka.

W ubiegłym roku zostały wprowadzone elektroniczne naliczenia opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu i jego żywienie. Od nowego roku szkolnego naliczenia opłat w systemie komputerowym będą obowiązywały również w stołówkach szkolnych. Idziemy jednak o krok dalej. Do tej pory płatności były naliczane „z góry”, co oznaczało, że rozliczenie następowało po zakończonym miesiącu. Teraz rodzice płacić będą za faktycznie wykorzystane godziny w przedszkolu czy posiłki w szkole. Będą mogli płacić na indywidualne rachunki bankowe przypisane dla dziecka – mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek. Władze zapewniają, że oszczędzi to pracę pracowników sekretariatów i intendentów, a rodzicom ułatwi sposób rozliczenia.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-09-25 17:26:53
koszor: \"rodzice będą mogli zapłacić przelewem\" - nie będą modli, tylko będą musieli. Płatność gotówką na siłę chce się zlikwidować w każdym możliwym miejscu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją