Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Za pieniądze z koncesji kupią dom dla uzależnionych

Gmina Jasienica, niebawem zakupi nieruchomość znajdującą się nieopodal Urzędu Gminy. Tam będzie siedziba Gminnego Centrum Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

150 metrów od budynku Urzędu Gminy, sąsiaduje budynek, który niebawem zakupi gmina Jasienica. Jak wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna, budynek znajduje się w odległości ok. 150 metrów od Urzędu Gminy i sąsiaduje z innymi gminnymi gruntami. – Jest w centrum, ale jednocześnie na uboczu, co zapewni dyskrecję osobom wychodzącym z nałogu, a także osobom współuzależnionym, które zupełnie nie ze swojej winy znalazły się w trudnej sytuacji – mówi wójt.

Będą się tu odbywały spotkania terapeutyczne i udzielane porady prawne. O stworzeniu takiego Centrum myślano od dawna, bowiem dotychczas podobna działalność była prowadzona w wynajmowanych pomieszczeniach w budynku pocztowo-bankowym. – Wynajmowaliśmy to pomieszczenie, toteż od kilku lat gromadziliśmy środki, aby stworzyć własną placówkę tego rodzaju. Mając do dyspozycji własną bazę lokalową znacznie łatwiej będzie nam prowadzić działalność w tej dość delikatnej dziedzinie, jaką jest wsparcie dla osób uzależnionych i ich rodzin – dodaje wójt.

Cała nieruchomość kosztuje 460 tys. zł. Zostanie zakupiona ze środków z gminnego funduszu pochodzącego z opłat od sprzedaży alkoholu, które mogą być wydane jedynie na rozwiązywanie problemów alkoholowych. Ma 88 mkw. powierzchni użytkowej, cała działka – ponad 20 arów. Jej część zostanie wykorzystana jako dojazd do innej gminnej nieruchomości, zakupionej przed 4 laty w samym centrum, w bliskim sąsiedztwie jednostek administracji samorządowej gminy.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-02-20 17:25:04
koszenila6: W Cieszynie działa taka grupa - sądząc po składzie osobowym i metodach działania - żadnych problemów nie rozwiązują. Raczej generują .W składzie są policjanci, pracownicy sądu i inna zaraza, . Chorzy i ich bliscy niewątpliwie potrzebują pomocy, bo z nałogu samemu się nie wychodzi, ale żadna instytucja państwowa im nie pomoże. Po prostu nikt tam nie jest zainteresowany losem drugiego człowieka. Tam się tylko kasa przelewa na pseudo programach. Lepiej korzystać z prywatnych poradni.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: