Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Za pieniądze cieszyńskich przedsiębiorców

- Nastąpiło to w drodze negocjacji, po ogłoszonych wcześniej przetargach, które nie przyniosły spodziewanego efektu. Inwestor wywiązuje się, jak dotąd, z podjętych zobowiązań i można być raczej spokojnym o finał zadania - stwierdza burmistrz Ireneusz Szarzec.
- Ryzyko jest spore, ale zdecydowaliśmy się je ponieść, biorąc pod uwagą fakt, iż amortyzacja nastąpi za jakieś 10-15 lat. Nakłady są ogromne, ale nie korzystamy jeszcze z. kredytów, wykorzystując moce przerobowe naszej firmy - mówi Ireneusz Sztuka, właściciel „Inżbudu", współudziałowiec Centrum Sportowo-Rekreacyjnego „Zawodzie".
Roboty trwają od kilku miesięcy. - Gdyby pozwolenie na budowę przyszło wcześniej, to część hotelowa byłaby już pod dachem - przekonuje Łukasz Sztuka, znany kibicom rajdowy mistrz kierownicy. W miejscu dawnego kąpieliska z lat 30. powstanie również kryty basen o dwóch nieckach (wyczynowe tory będą miały długość 25 m) oraz pełnowymiarowa hala sportowa z boiskami do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i piłki nożnej halowej. Słowem, ekipy sportowe będą miały komfortowe warunki przygotowań do sezonu, korzystając nadto z sauny, siłowni, czy odnowy biologicznej.
- Kompleks sportowo-rekreacyjny będzie oczywiście ogólnodostępny dla mieszkańców miasta i regionu. Chcemy zdążyć do lata 2005 roku. Być może uda się jeszcze uzyskać pomoc z unijnych funduszy na inwestycje służące rozwojowi lokalnej bazy sportowo-wypoczynkowej. Wystąpimy z takim wnioskiem - mówi I. Sztuka.
źródło: gzc
dodał: Z.Z.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: