Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Za nami zebrania wiejskie w gminie Strumień

Gmina Strumień jest już po zebraniach wiejskich. To organ uchwałodawczy w każdym sołectwie.

Zebranie Wiejskie to organ uchwałodawczy w każdym sołectwie. Prawo udziału w nim posiadają wszyscy stali pełnoletni mieszkańcy sołectwa, a jego kompetencje określone są w statucie uchwalanym przez Radę Gminy. - W minionym czasie zebrania odbyły się w każdym sołectwie naszej gminy i były dobrą okazją do omówienia w szerszym gronie spraw sołeckich – informuje gmina Strumień.

Zebrania odbywały się kolejno w następujących miejscowościach: w Pruchnej (14 czerwca), w Zabłociu i Zabłociu Solance (15 czerwca), w Zbytkowie (19 czerwca), w Bąkowie (28 czerwca) i w Drogomyślu (4 lipca).

Podczas zebrań przedstawione zostały sprawozdania sołtysów i rad sołeckich z realizacji zadań w 2022 roku. Burmistrz Strumienia przedstawiała zadania zrealizowane na terenie poszczególnych sołectw w minionym roku oraz plany do realizacji w nadchodzących miesiącach.

- Czas ten przyniósł dużo inspirujących rozmów, pojawiły się nowe tematy i wnioski wyznaczające kierunek naszych prac na kolejne miesiące funkcjonowania samorządu. Serdecznie dziękuję mieszkańcom za zaangażowanie, dzięki tak aktywnej postawie gmina Strumień może się rozwijać – mówi burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Ze szczegółowymi danymi dotyczącymi tego, co działo się w poszczególnych sołectwach można zapoznać się w Raporcie o stanie Gminy Strumień za rok 2022.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: