Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Za nagrodę - łyżwy i parking

Gmina Brenna została nagrodzona w konkursie ''Piękna Wieś''. Za nagrodę jaką otrzymała postanowiono zakupić łyżwy na lodowisko.

W konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Katowicach nagrody otrzymały dwie gminy. Drugie miejsce zajął Strumień (pisaliśmy: Sprzęt sportowy dla Strumienia ) zaś pierwsze miejsce przypadło Gminie Brenna. - 11 grudnia Wójt Gminy Brenna Pani Iwona Szarek odebrała w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach dyplom za zajęcie I miejsca w konkursie “Przyjazna Wieś” na najlepszy projekt zrealizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych w zakresie infrastruktury w roku 2013 w kategorii “infrastruktura techniczna”.  – informuje Katarzyna Macura – Dyrektor Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna. Dodaje również, że to kolejne wyróżnienie Parku Turystyki w Brennej.

Kilkanaście dni wcześniej, w czwartek 21 listopada podczas Forum Sołtysów Województwa Śląskiego w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach wręczone zostały nagrody w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego”.  Wójt Iwona Szarek odebrała nagrody przyznane dla Gminy Brenna.

W kategorii „Na najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” II miejsce zajęła inwestycja obejmująca remont pomieszczeń i wyposażenie budynku w Górkach Wielkich przy ulicy Żagana 5. Jest to budynek, w którym przed wojną mieściła się szkoła podstawowa a następnie przedszkole. Nagrodę w wysokości 4000,00 zł przeznaczono na wykonanie miejsc postojowych obok budynku.

Wyróżniono również VII Mistrzostwa Górali Karpackich w Koszeniu Łąki jako “Najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje”. Nagroda w wysokości 750,00 zł została przeznaczona na zakup nagród na przyszłoroczne zawody w koszeniu łąki.

(red)
 

źródło: ox.pl/mat.pras
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: