Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Za co zrobić święta ?

Jesteśmy matkami, które pobierają świadczenia rodzinne z MOPS w Cieszynie” – tymi słowami zwróciły się do naszego portalu osoby dla których zagadką jest dlaczego Cieszyn świadczenia rodzinne wypłaca w ostatni poniedziałek miesiąca, podczas gdy inne gminy robią to wczesniej. ”W zeszłym roku pieniądze wypłacano przed świętami, w tym roku dopiero po nich. Wiele z nas nie ma za co zrobić zakupów, nie wspominając o prezentach pod choinkę”.

Świadczenia rodzinne wypłacane są w kasie MOPS w Cieszynie w każdy ostatni poniedziałek miesiąca, w tym też dniu pieniądze pojawiają się na kontach bankowych świadczeniobiorców. - Według ustawy świadczenia powinny zostać wypłacone do ostatniego dnia miesiąca – wyjaśnia Jakub Wąsik kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W tym roku osoby pobierające świadczenia rodzinne w Cieszynie będą mogły zrobić to dopiero 27 grudnia. - Rzeczywiście w ubiegłych latach zdarzało się, że świadczenia były wypłacane wcześniej, działo się tak w przypadku, kiedy (po świętach) do zakończeniu roku obrachunkowego pozostawały tylko dwa dni. W tym roku jest to pełny tydzień i wtedy też będą następowały rozliczenia – informuje pracownik MOPS.

Dlaczego termin ostatniego poniedziałku miesiąca ? - Mamy dużo więcej wniosków aniżeli na przykład Skoczów, dlatego też nie jesteśmy w stanie szybciej wydać decyzji i przygotować wypłat. Ustalono, że będzie się to odbywało w ostatni poniedziałek miesiąca. Gminy rozwiązują tą kwestię według własnych możliwości - podkreśla MOPS w Cieszynie.

A jak wygląda kwestia wypłaty zasiłków w Skoczowie?

- Świadczenia wypłacane w kasie ustalane są na na drugi lub trzeci wtorek miesiąca – informuje Bogusław Paruch z Ośrodka Pomocy Społecznej w Skoczowie - jeżeli chodzi o przelew na rachunek bankowy odbywa się to pomiędzy 10 a 20 dniem każdego miesiąca.

B. Paruch przyznaje, że czasami może zdarzyć się tak, że świadczeń nie można wypłacić przed świętami. - Raczej staramy się, żeby zdecydowana większość otrzymała je wcześniej. Termin wypłaty w tym miesiącu ustalony jest na 14 grudnia. Jednak w przypadku osób korzystających ze świadczeń po raz pierwszy może się zdarzyć, że pieniądze otrzymają dzień przed wigilią lub pomiędzy wigilią a nowym rokiem – podkreśla.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: