Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Z tradycją w Skoczowie od najmłodszych lat

Dzień Kobiet- coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. W Skoczowie kobiety już świętują i to od najmłodszych lat. W tym roku przedszkolaki po raz kolejny postanowiły uszczęśliwić Panie, które przechodziły przez Rynek w Skoczowie.

Dziś (7 marca) na skoczowskim Rynku dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 ze Skoczowa przygotowały prezenty dla Pań z okazji ich jutrzejszego święta. jak informuje Dorota Kochman z Miła niespodzianka czekała na panie, które przed południem przechodziły przez skoczowski Rynek. Przedszkolaki przygotowały dla nich słodką, własnoręcznie przygotowaną niespodziankę: - Dzieci jak co roku podczas zajęć w przedzkolu wykonały kwiatki z papieru. W tym roku dołączyły do nas Stowarzyszenie Vesta i skoczowska firma Kettner, dzięki którym dzieci uczestniczyły w warsztatach zdobienia ciasteczek, którymi również częstowały kobiety na skoczowskim Rynku – mówi Karina Wantulok, nauczycielka z Przedszkola Publicznego nr 2 w Skoczowie.

Dzieci miłym podarunkiem obdarowały również burmistrz Skoczowa, Janinę Żagan. – Bardzo serdecznie wam dziękuję, za ten przemiły prezent – mówiła przedszkolakom burmistrz Skoczowa wręczając dzieciom słodkości.

Przedszkolaki już od kilku lat tak właśnie celebrują Święto Kobiet, obdarowując spotkanie panie miłym prezentem, które wykonują samodzielnie.

Wszystkie Panie, które otrzymały niespodzianki były bardzo mile zaskoczone pomysłem oraz bardzo się ucieszyły, że już od najmłodszych lat dzieci mają możliwośc poznać tradycje święta i zachowań względem innych. 

EB
 

źródło:
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: