Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z Polaków najlepszy Kantyka, Pilch stracił koszulkę lidera

Za nami kolejny weekend z Pucharem Kontynentalnym. Podczas drugiego konkursu w Titisee-Nuestadt, najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy, David Siegel. Trzech Polaków zakończyło zmagania z punktami. Niestety, Tomasz Pilch stracił pozycję lidera klasyfikacji generalnej, na rzecz Mariusa Lindvika, który przez weekend zdobył 180 punktów.

Po pierwszej serii, czekały na polskich kibiców dwie wiadomości, dobra i zła. Ta pierwsza dotyczyła trzech biało-czerwonych, którym udało się awansować do rundy finałowej. To grono tworzyli: Aleksander Zniszczoł (WSS Wisła), Przemysław Kantyka i Klemens Murańka. Szczególnie cieszy postawa ostatniego z nich, któremu w ostatnich konkursach nie udawała mu się ta sztuka. Zła wiadomość dotyczyzła zagrożonej pozycji lidera klasyfikacji generalnej, którą zajmował Tomasz Pilch. Jego największy rywal, Marius Lindvik, zajmował po pierwszej serii drugie miejsce. Ustępował tylko Davidowi Siegel'owi z Niemiec. Do czołowej "30" nie zakwalifikowali się Paweł Wąsek (WSS Wisła) oraz Andrzej Stękała.

W drugiej serii, jako pierwszy z Polaków przedstawił się Murańka. Zakopiańczyk nie nawiązał do skoku sprzed kilkudziesięciu minut, ale to nie powinno go zbytnio martwić, bo i tak sięgnął po punkty. A przecież ostatni raz, powiodło mu się to podczas dwóch pierwszych konkursów Pucharu Kontynentalnego w Whistler, czyli na początku grudnia. 

Spory spadek zanotował Zniszczoł. Skoczek z Wisły pogorszył się o blisko 6 metrów i ostatecznie umieścił się na 18. pozycji. A po pierwszej serii otwierał drugą "10". Jedynemu, komu udało się poprawić pierwszy skok, był Kantyka. Co prawda nie była to jakaś znacząca poprawa, ale 1,5 m dało mu awans do czołowej "10", zajmując 9. miejsce.

Drugi konkurs w Titisee-Neustadt wygrał David Siegel, który był na czele zawodów po pierwszej serii. Tuż za nim uplasowało się dwóch reprezentantów Norwegii - Lindvik oraz Sondre Ringen. Ten pierwszy, dzięki dzisiejszej drugiej pozycji, objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Nieobecny w Niemczech, Tomasz Pilch, spadł na drugie miejsce.

Puchar Kontynentalny w Titisee-Neustadt:

1. SIEGEL David (NIE) 277.0 pkt.

2. LINDVIK Marius NOR 275.1

3. RINGEN Sondre (NOR) 270.5

4. HILDE Tom (NOR) 266.3

5. LACKNER Thomas (AUS) 263.9

9. KANTYKA Przemysław (POL) 247.1

18. ZNISZCZOŁ Aleksander (POL, WSS Wisła) 239.3

20. MURAŃKA Klemens (POL) 234.8

46. WĄSEK Paweł (POL, WSS Wisła) 105.2

65. STĘKAŁA Andrzej (POL) 86.2

Klasyfikacja generalna Pucharu Kontynentalnego:

1. LINDVIK Marius (NOR) 416 pkt.

2. PILCH Tomasz (POL, WSS Wisła) 397

3. LEAROYD Jonathan (FRA) 330

4. DEZMAN Nejc (SŁO) 299

5. HAUER Joachim (NOR) 282

23. ZNISZCZOŁ Aleksander (POL, WSS Wisła) 82

26. KANTYKA Przemysław (POL) 78

42. MURAŃKA Klemens (POL) 30

50. WĄSEK Paweł (POL) 19

 

Andrzej Poncza

źródło:
dodał: AP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: