Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z dzieckiem w szpitalu

Pobyt dziecka w szpitalu to ogromne wydarzenie zarówno dla małego pacjenta, jaki samych rodziców. - Nie wyobrażam sobie, że miałabym mojego syna zostawić samego na całą noc – mówi Iwona Łabacz z Cieszyna – do tej pory byliśmy nierozłączni. Poza tym już sama obecność w szpitalu to duże przeżycie dla niego (o mnie nie wspomnę) dlatego cieszę się, że czasy się zmieniły i tego typu placówki są przyjazne rodzinom.

Rzeczywiście w ostatnich latach w tym temacie wiele się zmieniło - na szczęście.. W końcu przecież nikt tak jak mama czy tata nie utuli do snu, nie ucałuje, nie opowie bajki na dobranoc... Przy bliskich pobyt w szpitalu staje się bardziej znośny dla małego pacjenta, a i rodzice są spokojniejsi będąc obok. 

Postanowiliśmy sprawdzić jak sprawa wygląda w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Czy rodzic może zostać przyjęty wraz z dzieckiem na oddział? Jakie koszty ponosi? Czy są sytuacje kiedy szpital może odmówić rodzicom przyjęcia?

- W oddziale pediatrycznym rodzic, jeśli tylko wyrazi taką chęć, może przebywać wraz z dzieckiem na oddziale. Istnieje również możliwość przebywania innej, upoważnionej przez rodzica, pełnoletniej osoby (np. starszego rodzeństwa). Zaleca się, ze względów organizacyjnych, by jednocześnie na oddziale całodobowo przebywała nie więcej niż jedna osoba – wyjaśnia Dariusz Babiak rzecznik prasowy Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Ile zapłacimy za taką możliwość? - Koszt takiego pobytu wynosi według cennika 10 zł za dobę, ale nie więcej niż 70 zł. Jeśli rodzic znajduje się w trudnej sytuacji, istnieje możliwość zwolnienia z opłaty – dodaje rzecznik szpitala.

Kiedy szpital może odmówić przebywania wraz z dzieckiem na oddziale? - Jedynie w przypadku nieprzestrzegania regulaminu porządkowego (np. jeśli rodzic jest nietrzeźwy) – wyjaśnia D. Babiak.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: