Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Z aparatem fotograficznym na polowanie - Konkurs fotograficzny KF Start

Po długiej letniej przerwie 2 października spotkali się członkowie działającego przy Oddziale PTTK ''Beskid Śląski'' w Cieszynie Klubu Fotograficznego ''Start''. Jednym z poruszanych tematów był otwarty konkurs fotograficzny pod hasłem ''Kochajmy przyrodę''

Tym razem duże udogodnienie dla startujących – zamiast kosztownych odbitek na konkurs nadsyła się zdjęcia w formacie cyfrowym. Na adres poczty elektronicznej można wysłać maksymalnie 5 zdjęć wraz z kartą zgłoszenia. Trzeba się jednak pośpieszyć, gdyż termin zakończenia konkursu upływa 15 października.

Celem Konkursu jest zwrócenie uwagi na ingerencję człowieka w przyrodę oraz promowanie jej ochrony oraz promowanie turystyki przyrodniczej. - Prace nadesłane na Konkurs powinny tematycznie odnosić się do tematów przyrodniczych takich jak piękno przyrody, ratowania zagrożonych gatunków, ingerencji człowieka w środowisko naturalne itp. – ewyjaśnia Andrzej Kowol, prezes KF Start dodając, że z konkursu zostaną wycofane prace, które nie nawiązują do jego tematyki. Chętni do wzięcia udziału w konkursie mogą zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie Oddziału PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie , a także na stronie internetowej Klubu Fotograficznego „START”

Nadesłane prace zdjęciowe, po ogłoszeniu wyników będą prezentowane w roku 2015 na wystawie w Cieszynie oraz w roku 2016 w Warszawie w siedzibie Centralnej Biblioteki PTTK przy ulicy Senatorskiej 11.

Podczas zebrania Klubu oprócz omówienia konkursu dyskutowano o sprawach bieżących klubu, zrealizowanych przedsięwzięciach i planach na przyszłość. Warto podkreślić, że Klub jest otwarty dla wszystkich miłośników wędrówek krajoznawczych z aparatem w ręce. Niekoniecznie w odległe zakątki świata. Ciekawe zdjęcia można zrobić również w najbliższej okolicy, a spotkania w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach pozwalają rozwijać swe pasje, wymieniać się doświadczeniami i wiedzą. Dlatego jeśli ktoś interesuje się fotografią krajoznawczą warto by zajrzał do klubu Start.

(indi)

Pisaliśmy już: Klub Fotograficzny START działa pełną parą 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: