Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

XXVIII sesja Rady Miejskiej w Skoczowie

Głównym punktem podczas XVIII sesji Rady Miejskiej w Skoczowa było uchwalenie zmian w budżecie gminy na rok 2013. Burmistrz miasta, Janina Żagan zapowiedziała także ulgi w opłatach za śmieci dla rodzin.

Omawiając działania Urzędu Miejskiego burmistrz Janina Żagan poinformowała radnych, że w przetargu na wybór firmy, która zajmie się odbiorem śmieci w gminie, wpłynęło dziewięć ofert.  Są one obecnie analizowane. Firmy zostały wezwane do uzupełnienia złożonych dokumentów. Najtańsza oferta za odbiór śmieci zakłada miesięczną opłatę od osoby w wysokości 3,42 zł, najdroższa 8 zł. Burmistrz Żagan wyraziła nadzieję, że po zakończeniu przetargu stawki miesięcznych opłat za odbiór odpadów (8,20 zł - segregowane i 12,30 zł - niesegregowane) będzie można obniżyć. - Są już propozycje ulg w opłatach dla rodzin  wielodzietnych - poinformowała.

Przyjęto uchwałę dotyczącą zmian budżetu w gminie. Planowane dochody (69,3 mln zł) wykonane zostały w 97,4 proc. i wyniosły 67,5 mln zł. Wydatki zaplanowano  na 66,4 mln zł. Wykonane zostały w 95,8 proc., na kwotę 66,5 mln zł. Planowana nadwyżka operacyjna (492,8 tys. zł) była sześciokrotnie wyższa i wyniosła 2,7 mln zł.

Ważną, poruszoną kwestią było również działanie żłobka publicznego. Stanisław Kaczmarczyk proponuje włączenie nowych kryteriów podczas przyjęć, takich jak np. matka samotnie wychowująca dziecko, czy dochód na członka rodziny. - Dyrektor Żłobka już się tym zajmuje. W maju przedstawione zostaną propozycje zmian uregulowań naboru   - podkreśliła burmistrz Żagan.


 

Przemek Loter

źródło: ox.pl/www.skoczow.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: