Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

XXVI Święto Trzech Braci

Najpopularniejsza impreza roku w Cieszynie, czyli Święto Trzech Braci odbędzie się w dniach od 10 do 12 czerwca. Chyba nie ma mieszkańca naszego regionu, nie kojarzącego tego wydarzenia, które od 26 lat na stałe wpisane jest w kalendarz kulturalny miasta. To właśnie podczas czerwcowego weekendu po raz kolejny władze w Cieszynie i czeskim Cieszynie przejmą ludzie kultury. Przez trzy dni po obu stronach Olzy będą odbywały się koncerty narodowych gwiazd, kiermasze oraz inne imprezy towarzyszące.

Ku uciesze wszystkich melomanów tegoroczny line-up na polskiej scenie będzie bardzo zróżnicowany. Każdy odnajdzie coś dla siebie. Świetnie będą bawić się razem starsi i młodsi uczestnicy koncertów. Podczas XXVI edycji Święta Trzech Braci wystąpią bowiem Kombii, Afromental, Michał Szpak oraz Marcelina. Pod kątem muzycznym będzie więc bardzo różnorodnie.

Zespół Kombii został założony w 2003 roku przez trzech byłych członków zespołu Kombi. "Stare" Kombi to już klasyk polskiej muzyki rozrywkowej. Powstały w latach 70-tych ubiegłego wieku bawi kolejne pokolenia Polaków. Usłyszymy więc sporo znanych już piosenek, a także nowe kompozycje. Afromental wielu z nas kojarzy zapewne z programu telewizyjnego The Voice of Poland, w którym lider zespołu jest muzycznym jurorem. Za sprawą zespołu usłyszymy takie gatunki muzyczne jak R&B, soul oraz hip-hop. Jeden z najbardziej kontrowersyjnych muzyków w Polsce – Michał Szpak także uświetni czerwcową imprezę w legendarnym grodzie Bolka, Leszka i Cieszka. Nasz reprezentant na Eurowizję na pewno nas czymś zaskoczy. Będzie również akcent stela w osobie Marceliny. Urodzona w Cieszynie piosenkarka, autorka tekstów oraz kompozytorka tworzy coraz większe muzyczne projekty, które poznają szerokie rzesze fanów muzyki w całym kraju.

Święto Trzech Braci zakończy tradycyjny pokaz sztucznych ogni na cieszyńskim rynku.

 

Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy.


źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: MB

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-04-06 09:42:29
kurtis: Rewelacja Kombi Afro Szpak w końcu konkretna muza
2016-04-06 12:26:52
ewazcieszyna: Wszystko fajnie ale Kombi czy Kombii wystąpi na Ś.T.B.bo to jednak różnica.<br />
2016-04-06 13:25:00
CannabisCorpse: fajna muza z polskich zespołów to np Behemoth, Vader lub Christ Agony na Ś.T.B
2016-04-06 16:34:15
Godefroy: \&quot;Artyści\&quot; w sam raz do akompaniowania przy spożyciu kiełbasy i piwa kiepskiej jakości, jeszcze jakiś transseksualista, jako jedna z głównym gwiazd, dno.
2016-04-07 06:53:45
mysza320: To można określić tylko jednym słowem - żenada!
2016-04-07 07:08:06
lukasz84: Kombi ok posłucham :) ale ten/ta Szpak sorka ale choćby śpiewał jak skowronek to nie chce go na naszym święcie - proponuje zabrać fanfary ;)
2016-04-07 09:23:09
lola2012: a co z Baciarami bo na stronie maja podane koncert 10 .06
2016-04-08 20:05:24
słomka: Ludzie! Czego Wy chcecie? Nigdy nic się nie podoba. Nie chcecie? Nie przychodźcie - siedźcie w domu! Jak nic się nie dzieje - źle, jak się dzieje - też źle. Wieczni malkontenci.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: