Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

XXVI Cross Świętojański w Pogórzu

Już po raz XXVI miłośnicy biegania wystartują w Pogórzu na Crossie Świętojańskim. O godz. 15.00 wystartują najmłodsi biegacze, którzy do pokonania będą mieli od 100 m dla przedszkolaków po 3,7 km dla gimnazjalistów. Dorośli natomiast, na wystrzał armatni, ruszą na 12,5 kilometrową trasę biegnącą w połowie asfaltem, w połowie zaś leśnymi i polnymi ścieżkami o 18.00.

Impreza, jak co roku, będzie okazją nie tylko do sprawdzenia się podczas sportowej rywalizacji, ale także do spotkania w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach i miłego spędzenia czasu, a dla przybyłych z zawodnikami rodzin i mieszkańców Pogórza okazją do miło spędzonego czasu na świeżym powietrzu. Po uroczystej dekoracji zwycięzców odbędzie się bowiem festyn.

Organizatorzy, czyli Ludowy Klub Sportowy w Pogórzu, Urząd Miejski w Skoczowie, Powiat Cieszyn oraz Rada Sołecka w Pogórzu za cel organizacji imprezy stawiają zarówno popularyzację biegów terenowych, jako formy aktywnego wypoczynku, jak i kontynuacje tradycyjnych imprez i ognisk świętojańskich, a przy okazji chcą stworzyć okazję do prezentacji piękna i folkloru Ziemi Cieszyńskiej.

Szczegółowy regulamin (format PDF) KLIKNIJ>>>

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: