Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

XXI Spotkania Teatralne „Zameczek 2019”

Powitaniem gości i symbolicznym otwarciem imprezy przez Wicestarostę Powiatu Cieszyńskiego Panią Janinę Żagan oraz Dyrektora Powiatowego Domu Pomocy Społecznej "Feniks" w Skoczowie Panią Joannę Wieję rozpoczęły się 18 czerwca w Drogomyślu XXI już Spotkania Teatralne „Zameczek 2019”.

 Po uroczystym otwarciu imprezy sceną zawładnęli artyści z 8 placówek zajmujących się działalnością rehabilitacyjną, opiekuńczą i terapeutyczną. Na scenie w różnych formach artystycznych (drama, pantomima, śpiew, taniec, itp.) starali się zaprezentować widowni, w jaki sposób sztuka sceniczna może bawić, dawać radość, ale także pokazywać piękno świata, umożliwiać komunikację w ekspresyjny sposób, czy też pozwalać przekraczać własne bariery i ograniczenia. Poprzez pomoc w organizacji imprezy uczniów Zespołu Szkół w Drogomyślu impreza jak zawsze miała charakter integracyjny.

Dla wszystkich zgromadzonych, została przygotowana niespodzianka w postaci czarującego pokazu Beuty Bubble Show w wykonaniu Pani Inny Billiaievy, która za sprawą baniek mydlanych, wprowadziła zebranych w iście magiczny świat.  Organizatorowi imprezy - jak i wszystkim artystom, ich opiekunom, uczestnikom zajęć Warsztatu i ich rodzicom sprzyjała pogoda, która zachęcała do tego, aby po zakończonych prezentacjach scenicznych wziąć udział w pikniku i zabawie na świeżym powietrzu w ogrodzie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drogomyślu.

Miejmy nadzieję, że tegoroczne Spotkania Teatralne w Drogomyślu nie były ostatnimi i w roku przyszłym znowu uczestnicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej będą mogli odwiedzić Drogomyśl z ciekawymi pomysłami.

Red.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: