Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

XIX Spartakiada

Już po raz dziewiętnasty odbędzie się w Cieszynie Międzynarodowa Lekkoatletyczna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. 11 września na stadionie MOSiR w Cieszynie przy al. Jana Łyska 21 królowała będzie dobra zabawa, piknikowa atmosfera, a przede wszystkim rywalizacja i ogromna wola walki.

Rolą imprezy jest propagowanie wśród osób niepełnosprawnych, poprzez sport i rekreację form aktywnego spędzania czasu wolnego. Niepowtarzalny klimat i integracyjny charakter imprezy od lat jednoczą grupę zapaleńców, którzy pielęgnują ideę urzeczywistnioną w 1991 roku.

Organizatorem Spartakiady jest Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie. Od czwartej edycji pracami wszystkich kolejnych komitetów organizacyjnych kieruje Krystyna Stefańska – Gnida.

11 września na stadionie MOSiR w Cieszynie uczestnicy Międzynarodowej Lekkoatletycznej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych rywalizować będą między innymi w biegu na dystansie 100,200, 400 m, w wyścigach na wózkach, rzucie oszczepem, skokach w dal i pchnięciu kulą.

Tradycyjnie już zawody zostaną urozmaicone szeregiem interesujących imprez towarzyszących wśród których znajdzie się występ kapeli regionalnej oraz loteria fantowa.

(bsk)
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: