Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

XIX Cross Świętojański im. Janna Marka w Pogórzu

23 czerwca w Pogórzu koło Skoczowa odbył si XIX Cross Świętojański im. Jana Marka.

Na starcie do biegu głównego stanęło prawie stu zawodników. Biegacze do pokonania mieli 12,5 kilometra drogami i ścieżkami wokół Pogórza. Jak co roku, sygnałem do startu był wystrzał armatni.
Najszybciej trasę przebiegł Arkadiusz Sowa z New Balance Team (czas 42:17:96), drugi był Jacek Kasprzyk z Wawel Kraków (czas 42:34:19). Trzeci linię mety pokonał Mirosław Gołębiewski z klubu Chemia-Hurt Rybnik (42:45:62). Najlepszy z naszych zawodników Jakub Glajcar z Wisły minął linię mety na piątej pozycji.
Wśród kobiet najlepsza była Beata Szyjka, reprezentująca klub Victoria Racibórz (czas 51:27:86), druga była Natalia Chylińska z Żywca (55:30:05), trzecia - Beata Wrońska z Jasła (56:30:29). Na czwartej pozycji uplasowała się Natalia Pszczółka z Bażanowic, na piątej Eliza Stokowy z Jastrzębia Zdroju, a na szóstej Agnieszka Zawada z Istebnej.

...

            FOTORELACJA Z ZAWODÓW


Do pobrania:

 WYNIKI CAŁOŚCIOWE

 

 

  Wyniki:

Klasyfikacja generalna

1 Arkadiusz Sowa New Balance Team Oleśniczanka 0:42.17,96
2 Jacek Kasprzyk WKS Wawel Kraków 0:42.34,19
3 Mirosław Gołębiowski Chemia-Hurt Rybnik 0:42.45,62
4 Jarosław Gniewek Bielsko-Biała 0:43.07,90
5 Jakub Glajcar Wisła 0:43.34,76
6 Jan Wydra MOK Mszana Dolna 0:43.57,86
7 Janusz Wójcik MOK Mszana Dolna 0:46.01,85
8 Henryk Małysz Ustroń / Ziemia Cieszyńska 0:46.22,18
9 Piotr Łupieżowiec MKS Centrum Dzięgielów 0:47.29,58
10 Jarosław Głowinkowski Drogomyśl / Ziemia Cieszyńska 0:47.35,39
11 Łukasz Łyżnicki Bielsko-Biała 0:48.02,39
12 Mirosław Dziergas Żywiec 0:48.52,18
13 Kornel Rakus Kisielów 0:49.11,21
14 Tomasz Cieplak Chemia-Hurt Rybnik 0:49.21,71
15 Maciej Cieplak Chemia-Hurt Rybnik 0:49.53,72
16 Kazimierz Grycman Ciechowice 0:50.30,63
17 Marcin Hajda Zabrze 0:50.44,64
18 Tomasz Wójcik Rudze 0:51.14,61
19 Paweł Czachura Drogomyśl 0:51.18,47
20 Beata Szyjka Victoria Racibórz 0:51.27,86
21 Grzegorz Szymura Leszczyny 0:51.32,89
22 Piotr Capik Czechowice-Dziedzice 0:51.57,29
23 Marcin Szafarczyk LKS Pogórze 0:51.35,91
24 Janusz Glos LKS Pogórze 0:52.12,36
25 Andrzej Siwczyk Chemia-Hurt Rybnik 0:53.14,40
26 Mirosław Krywult Bielsko-Biała 0:53.29,91
27 Tomasz Maślanka Bytom 0:53.49,32
28 Zdzisław Kachel Żywiec 0:54.29,94
29 Mirosław Sindera Czeladź 0:54.41,90
30 Henryk Szkatuła TKKF Forma Wodzisław 0:54.44,03
31 Piotr Morka Racibórz 0:55.16,46
32 Paweł Wójcik Rudze 0:55.22,39
33 Natalia Chilińska Żywiec 0:55.30,05
34 Tadeusz Wilk Sosnowiec 0:55.44,89
35 Grzegorz Wawrzyczek Zabrze 0:55.47,59
36 Ryszard Wołoszyn Bielsko-Biała 0:56.07,97
37 Zygmunt Zagórski KB Branice 0:56.21,77
38 Beata Wrońska Jasło 0:56.30,29
39 Sławomir Kozubek Pogórze 0:57.03,86
40 Stanisław Piaszczyk Górki Wielkie 0:57.54,19
41 Stanisław Jękal LKS Pogórze 0:58.11,69
42 Ryszard Rosin Gliwice 0:58.12,60
43 Natalia Pszczółka Bażanowice 0:58.34,89
44 Paweł Dobrzyński LKS Pogórze 0:58.40,07
45 Eliza Stokowy KS Diament Jastrzębie 0:58.57,01
46 Jan Hano Gliwice 0:59.09,49
47 Józef Kisza MZK Żywiec 0:59.14,89
48 Tadeusz Kuczera Jankowice 0:59.45,40
49 Kazimierz Hyrnik Tychy 0:59.49,94
50 Jarosław Dunaszewski Paszkówka 0:59.50,86
51 Aleksander Siemkan Będzin 1:00.14,71
52 Jan Moiczek Cieszyn 1:00.20,35
53 Marek Plinta Drogomyśl 1:00.39,31
54 Sebastian Szpyrka LKS Pogórze 1:00.40,47
55 Erwin Podżorny Czeski Cieszyn 1:00.44,48
56 Jan Udolf Katowice 1:02.09,93
57 Ryszard Buk Bielsko-Biała 1:03.07,87
58 Roman Fugowski Gliwice 1:03.15,66
59 Agnieszka Zawada Istebna 1:03.19,23
60 Sławomir Śliż Twomark Goleszów 1:03.20,41
61 Tomasz Glos Pogórze 1:03.29,27
62 Stanisław Urbański Pogórze 1:03.37,35
63 Katarzyna Szudy Ruda Śląska 1:03.43,75
64 Józef Lewandowski ZZRG Murek 1:04.15,39
65 Waldemar Sowiński KCz Pędziwiatr Gliwice 1:05.11,65
66 Daniel Fiedor LKS Pogórze 1:05.54,53
67 Elżbieta Sienkan TFFK Czeladź 1:06.10,54
68 Leszek Hatłas Skoczów 1:06.11,05
69 Zofia Leśkiewicz Bielsko-Biała 1:06.14,82
70 Zbigniew Szupuła Skoczów 1:06.24,76
71 Emil Pawlik Żywiec 1:06.43,07
72 Agnieszka Pilawska Doliniarze Katowice 1:07.11,24
73 Leszek Papala Łaziska Górne 1:07.12,30
74 Bogusława Dziergas Żywiec 1:07.50,16
75 Andrzej Filawski Chrzanów 1:08.26,79
76 Andrzej Zabdyr LKS Pogórze 1:08.35,26
77 Krzysztof Jedzok Pogórze 1:09.35,84
78 Katarzyna Pająk KS Wisła Ustronianka 1:09.51,63
79 Teodor Sikora Jastrzębie Zdrój 1:11.43,26
80 Wojciech Brandys Bielsko-Biała 1:11.48,30
81 Dorota Wierzgoń Skoczów 1:13.35,82
82 Wojciech Hyrnik Tychy 1:14.17,10
82 Arkadiusz Kajzer LKS Pogórze 1:14.20,99
84 Agnieszka Walczuk Skoczów 1:14.49,86
85 Sławomir Chmiel Kowale 1:15.05,33
86 Roman Szczotka Górki Wielkie 1:25.32,50
87 Wanda Rutkowska-Filawska Chrzanów 1:31.00,17
88 Mirosław Filawski Chrzanów 1:31.01,11



Klasyfikacja generalna kobiet

1 Beata Szyjka Victoria Racibórz 0:51.27,86
2 Natalia Chilińska Żywiec 0:55.30,05
3 Beata Wrońska Jasło 0:56.30,29
4 Natalia Pszczółka Bażanowice 0:58.34,89
5 Eliza Stokowy KS Diament Jastrzębie 0:58.57,01
6 Agnieszka Zawada Istebna 1:03.19,23
7 Katarzyna Szudy Ruda Śląska 1:03.43,75
8 Elżbieta Sienkan TFFK Czeladź 1:06.10,54
9 Zofia Leśkiewicz Bielsko-Biała 1:06.14,82
10 Agnieszka Pilawska Doliniarze Katowice 1:07.11,24
11 Bogusława Dziergas Żywiec 1:07.50,16
12 Katarzyna Pająk KS Wisła Ustronianka 1:09.51,63
13 Dorota Wierzgoń Skoczów 1:13.35,82
14 Agnieszka Walczuk Skoczów 1:14.49,86
15 Wanda Rutkowska-Filawska Chrzanów 1:31.00,17


Kategoria K-18 (18-35 lat)

1 Natalia Chilińska Żywiec 0:55.30,05
2 Beata Wrońska Jasło 0:56.30,29
3 Natalia Pszczółka Bażanowice 0:58.34,89
4 Eliza Stokowy KS Diament Jastrzębie 0:58.57,01
5 Agnieszka Zawada Istebna 1:03.19,23
6 Katarzyna Szudy Ruda Śląska 1:03.43,75
7 Agnieszka Pilawska Doliniarze Katowice 1:07.11,24
8 Katarzyna Pająk KS Wisła Ustronianka 1:09.51,63
9 Dorota Wierzgoń Skoczów 1:13.35,82
10 Agnieszka Walczuk Skoczów 1:14.49,86



Kategoria K-36 (36 lat i starsze)

1 Beata Szyjka Victoria Racibórz 0:51.27,86
2 Elżbieta Sienkan TFFK Czeladź 1:06.10,54
3 Zofia Leśkiewicz Bielsko-Biała 1:06.14,82
4 Bogusława Dziergas Żywiec 1:07.50,16
5 Wanda Rutkowska-Filawska Chrzanów 1:31.00,17



Kategoria M-18 (18-29 lat)

1 Arkadiusz Sowa New Balance Team Oleśniczanka 0:42.17,96
2 Jarosław Gniewek Bielsko-Biała 0:43.07,90
3 Jakub Glajcar Wisła 0:43.34,76
4 Henryk Małysz Ustroń / Ziemia Cieszyńska 0:46.22,18
5 Łukasz Łyżnicki Bielsko-Biała 0:48.02,39
6 Tomasz Cieplak Chemia-Hurt Rybnik 0:49.21,71
7 Tomasz Wójcik Rudze 0:51.14,61
8 Paweł Czachura Drogomyśl 0:51.18,47
9 Marcin Szafarczyk LKS Pogórze 0:51.35,91
10 Janusz Glos Pogórze 0:52.12,36
11 Sławomir Kozubek Pogórze 0:57.03,86
12 Paweł Dobrzyński LKS Pogórze 0:58.40,07
13 Marek Plinta Drogomyśl 1:00.39,31
14 Sebastian Szpyrka LKS Pogórze 1:00.40,47
15 Daniel Fiedor LKS Pogórze 1:05.54,53
16 Andrzej Filawski Chrzanów 1:08.26,79
17 Andrzej Zabdyr LKS Pogórze 1:08.35,26
18 Krzysztof Jedzok Pogórze 1:09.35,84
19 Wojciech Hyrnik Tychy 1:14.17,10
20 Arkadiusz Kajzer LKS Pogórze 1:14.20,99


Kategoria M-30 (30-39 lat)

1 Jacek Kasprzyk WKS Wawel Kraków 0:42.34,19
2 Jan Wydra MOK Mszana Dolna 0:43.57,86
3 Piotr Łupieżowiec MKS Centrum Dzięgielów 0:47.29,58
4 Jarosław Głowinkowski Drogomyśl / Ziemia Cieszyńska 0:47.35,39
5 Kornel Rakus Kisielów 0:49.11,21
6 Kazimierz Grycman Ciechowice 0:50.30,63
7 Marcin Hajda Zabrze 0:50.44,64
8 Grzegorz Szymura Leszczyny 0:51.32,89
9 Tomasz Maślanka Bytom 0:53.49,32
10 Paweł Wójcik Rudze 0:55.22,39
11 Grzegorz Wawrzyczek Zabrze 0:55.47,59
12 Stanisław Jękal LKS Pogórze 0:58.11,69
13 Jarosław Dunaszewski Paszkówka 0:59.50,86
14 Sławomir Śliż Twomark Goleszów 1:03.20,41
15 Tomasz Glos Pogórze 1:03.29,27


Kategoria M-40 (40-49 lat)

3 Mirosław Gołębiowski Chemia-Hurt Rybnik 0:42.45,62
7 Janusz Wójcik MOK Mszana Dolna 0:46.01,85
12 Mirosław Dziergas Żywiec 0:48.52,18
15 Maciej Cieplak Chemia-Hurt Rybnik 0:49.53,72
26 Mirosław Krywult Bielsko-Biała 0:53.29,91
29 Mirosław Sindera Czeladź 0:54.41,90
30 Henryk Szkatuła TKKF Forma Wodzisław 0:54.44,03
31 Piotr Morka Racibórz 0:55.16,46
36 Ryszard Wołoszyn Bielsko-Biała 0:56.07,97
40 Stanisław Piaszczyk Górki Wielkie 0:57.54,19
42 Ryszard Rosin Gliwice 0:58.12,60
51 Aleksander Siemkan Będzin 1:00.14,71
58 Roman Fugowski Gliwice 1:03.15,66
62 Stanisław Urbański Pogórze 1:03.37,35
64 Józef Lewandowski ZZRG Murek 1:04.15,39
73 Leszek Papala Łaziska Górne 1:07.12,30
80 Wojciech Brandys Bielsko-Biała 1:11.48,30
85 Sławomir Chmiel Kowale 1:15.05,33
88 Mirosław Filawski Chrzanów 1:31.01,11


Kategoria M-50 (50-59 lat)

1 Piotr Capik Czechowice-Dziedzice 0:51.57,29
2 Andrzej Siwczyk Chemia-Hurt Rybnik 0:53.14,40
3 Zdzisław Kachel Żywiec 0:54.29,94
4 Tadeusz Wilk Sosnowiec 0:55.44,89
5 Józef Kisza MZK Żywiec 0:59.14,89
6 Tadeusz Kuczera Jankowice 0:59.45,40
7 Kazimierz Hyrnik Tychy 0:59.49,94
8 Jan Udolf Katowice 1:02.09,93
9 Ryszard Buk Bielsko-Biała 1:03.07,87
10 Zbigniew Szupuła Skoczów 1:06.24,76
11 Emil Pawlik Żywiec 1:06.43,07


Kategoria M-60 (60 lat i starsi)

1 Zygmunt Zagórski KB Branice 0:56.21,77
2 Jan Hano Gliwice 0:59.09,49
3 Jan Moiczek Cieszyn 1:00.20,35
4 Erwin Podżorny Czeski Cieszyn 1:00.44,48
5 Waldemar Sowiński KCz Pędziwiatr Gliwice 1:05.11,65
6 Leszek Hatłas Skoczów 1:06.11,05
7 Teodor Sikora Jastrzębie Zdrój 1:11.43,26
8 Roman Szczotka Górki Wielkie 1:25.32,50




BIEGI MŁODZIEŻOWE

Mały Cross - Chłopcy (rocznik 1990-93) - dystans 3,7 km

1 Przemysław Malinowski Jastrzębie Zdrój 13.27,04
2 Tomasz Kawik Pogórze 13.33,85
3 Michał Śmietana Jastrzębie Zdrój 13.58,06
4 Andrzej Filawski Chrzanów 14.09,10
5 Konrad Wierzgoń Skoczów 15.42,68
6 Sylwester Pryszcz Pogórze 16.42,99
7 Michał Lewandowski Murcki 19.24,52


Szkoły Podstawowe (klasy V-VI) - Dziewczęta (dystans 800 m)

1 Sylwia Adamik Skoczów
2 Wioletta Holeksa Brenna
3 Barbara Wojtyła Pogórze
4 Karolina Kurczyk Skoczów
5 Marcela Greń Brenna
6 Aleksandra Filipczak Pogwizdów
7 Zofia Kołodziejczyk Hermanice
8 Kinga Szczęsna Skoczów
9 Małgorzata Greń Brenna
10 Anita Ujazda Skoczów
11 Weronika Jękal Pogórze


Szkoły Podstawowe (klasy V-VI) - Chłopcy (dystans 800 m)

1 Patryk Szymiczek Jastrzębie Zdrój
2 Seweryn Obracaj Simoradz
3 Adrian Kohut Pogórze
4 Tomasz Jędryka Ochaby
5 Stanisław Zabdyr Pogórze
6 Mateusz Banasiak Ustroń
7 Jakub Krzempek Pogórze


Szkoły Podstawowe (klasy III-IV) - Dziewczęta (dystans 400 m)

1 Kamila Jękal Pogórze
2 Magdalena Holeksa Brenna
3 Żaneta Holeksa Brenna
4 Dominika Filipczak Pogwizdów
5 Angelika Ganiek Pogórze
6 Weronika Wojnar Pogórze
7 Angelika Kamyczek Pierściec
8 Daria Langer Pogwizdów
9 Katarzyna Rakus Kisielów
10 Dominika Pagieła Pogórze
11 Anna Brachaczek Pogórze
12 Klaudia Tyszkiewicz Skoczów


Szkoły Podstawowe (klasy III-IV) - Chłopcy (dystans 400 m)

1 Tomasz Jaworski Brenna
2 Jan Greń Brenna
3 Michał Szafarczyk Ochaby
4 Mateusz Stoszek Cieszyn
5 Maciej Marek Brenna
6 Patryk Hroszko Brenna
7 Patryk Rapa Pogórze
8 Jan Szostok Pogórze
9 Grzegorz Kuboszek Pogórze
10 Łukasz Kubicjus Pogórze
11 Tomasz Pośpiech Brenna
12 Ryszard Przybyła Brenna
13 Kamil Glajc Cieszyn
14 Tomasz Heller Górki Wielkie
15 Patryk Smółka Sosnowiec
16 Klaudiusz Jękal Roztropowice
17 Józef Tomaszko Pogórze


Szkoły Podstawowe (klasy I-II) - Dziewczęta (dystans 200 m)

1 Paulina Kruk Cieszyn
2 Agneiszka Leszczorz Pogórze
3 Zuzanna Greń Brenna
4 Klaudia Wawrzeczko Pogórze
5 Karolina Kuboszek Pogórze
6 Anna Kubicjus Pogórze
7 Joanna Heller Górki Wielkie
8 Agnieszka Holeksa Brenna
9 Magdalena Knopek Skoczów
10 Karolina Pagieła Skoczów
11 Agnieszka Hyrnik Ustroń
12 Natalia Górecka Pogórze
13 Michalina Jękal Roztropice
14 Natalia Juroszek Austria
15 Agnieszka Zemanek Pogórze
16 Katarzyna Stanula Pogórze
17 Marta Kocman Pogórze
18 Anna Hatlas Skoczów
19 Natalia Szarek Górki Wielkie


Szkoły Podstawowe (klasy I-II) - Chłopcy (dystans 200 m)

1 Kamil Kotrys Goleszów
2 Cezary Kalita Pogórze
3 Krystian Strach Pogórze
4 Robert Kubok Brenna
5 Jan Gawlas Brenna
6 Hubert Greń Brenna
7 Paweł Hojoł Pogórze
8 Arkadiusz Jaworski Bładnice
9 Igor Woźniak Pogórze
10 Antoni Gawlas Brenna
11 Krystian Nikiel Pierściec
12 Wojciech Morkisz Pogórze
13 Przemysław Mastelarz Skoczów
14 Marek Heller Brenna
15 Łukasz Pszczółka Pogórze
16 Arkadiusz Kałuża Skoczów
17 Krzysztof Szforc Skoczów
18 Kamil Brachaczek Pogórze
19 Mateusz Marek Pogórze
20 Marcin Banasiak Ustroń
21 Adam Macherzyński Skoczów
22 Daniel Pszczółka Pogórze
23 Kamil Wieja Jasienica
24 Mateusz Rucki Pogórze
25 Mariusz Hutyra Pogórze
26 Kacper Stańczak Pogórze
27 Jakub Motyka Kowale
28 Jacek Motyka Kowale


Przeszkolaki - Dziewczęta (dystans 100 m)

1 Marcelina Wrzeszcz Pogórze
2 Marcelina Wojtyła Pogórze
3 Karolina Targosz Pogórze
4 Patrycja Glajc Cieszyn
5 Maria Rakus Kisielów
6 Paulina Pietrzyk Pogórze
7 Agnieszka Stroka Pogórze
8 Patrycja Jaworska Bładnice
9 Ewelina Knopek Skoczów
10 Anna Hyrnik Ustroń
11 Karolina Nikiel Pierściec
12 Julia Jagosz Skoczów
13 Martyna Targosz Pogórze
14 Dominika Wanat Pogórze
15 Weronika Pagieła Pogórze
16 Zuzanna Heller Górki Wielkie
17 Natalia Kamyczek Pierściec
18 Marcelina Staniek Pogórze
19 Agnieszka Zając Pogórze
20 Weronika Brandys Pogórze
21 Wiktoria Woźniak Pogórze
22 Patrycja Wrzeszcz Pogórze
23 Karolina Kuczera Cieszyn
24 Julia Krawczyk Pogórze
25 Julia Chruścicka Pogórze
26 Oliwia Hatlas Skoczów


Przeszkolaki - Chłopcy (dystans 100 m)

1 Tymoteusz Jarco Pogórze
2 Tomasz Chmiel Kowale
3 Kamil Krzempek Pogórze
4 Aleksander Staniek Skoczów
5 Kacper Stoszek Cieszyn
6 Wojciech Wojtyła Pogórze
7 Klaudiusz Pagieła Pogórze
8 Filip Chmiel Kowale
9 Jakub Rucki Pogórze
10 Daniel Krzempek Pogórze
11 Jacek Jagosz Skoczów
12 Szymon Pagieła Pogórze
13 Szymon Kocman Pogórze
14 Eryk Korus Pogórze
15 Kamil Pniok Skoczów
16 Adrian Żuk Pogórze
17 Marek Kurczyk Pogórze
18 Sergiusz Zemanek Pogórze
19 Kacper Korba Bielsko-Biała
20 Jakub Kuczera Pogórze
21 Dawid Szalbot Pogórze
22 Mateusz Glos Pogórze
23 Kacper Dybczyński Górki Wielkie
24 Przemysław Górecki Pogórze

 

 

 

źródło: optimal
dodał: MP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: