Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

XIV Kręciołek Samochodowy za nami

30 ekip wystartowało w XIV Kręciołku Samochodowym o Puchar Dyrektora ZST. W tej sportowej imprezie biorą udział uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele.

Kręciołek Samochodowy jest imprezą sportową szkolną o charakterze otwartym dla kierowców nie posiadających żadnych licencji sportów samochodowych, legitymujących się aktualnym pozwoleniem na prowadzenie samochodu oraz legitymacją szkolną lub studencką. W wydarzeniu tym biorą udział uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele. W tym roku wystartowało 30 załóg.

Zawodnicy tradycyjnie spotkali się na parkingu pod Wałką w Cieszynie. Do pokonania mieli 2 przejazdy. Trasa jest zawsze inna. Nie ma tutaj wiele możliwości, ale zawsze czymś się różni – przyznała Bożena Cholewa Dyrektor imprezy, a także dyrektor ZST w Cieszynie.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Odbywają się w różnych kategoriach. Co roku oddzielną klasę stanowią fiaty 126 p. Kręciołek szczególnym zainteresowaniem cieszy się wśród absolwentów. Są z nami zawsze. Pytają, czekają na to wydarzenie i bawią się z nami – dodaje Cholewa.

W programie Kręciołka oprócz zawodów samochodowych nie zabrakło również zawodów gokartowych dla dzieci. Zawody gokartowe podzielono na kategorie wiekowe.

Wyniki zawody gokartowe:
1. Przedszkolaki – a) dziewczynki 1 miejsce Magdalena Lanc 2 miejsce Anna Golasowska
b) chłopcy - 1 miejsce Piotr Czarnecki 2 miejsce Jan Szalbot 3 miejsce Jakub Nowak
2. Szkoła Podstawowa - klasy 1-3 chłopcy 1 miejsce Ignacy Nawrat 2 miejsce Michał Folga 3 miejsce Marcel Morys
3. Szkoła podstawowa klasy 4-6 chłopcy 1 miejsce Filip Lipowczan 2 miejsce Tymoteusz Macura 3 miejsce Wojciech Czarnecki

Wyniki Kręciołka Samochodowego tutaj

 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: