Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

XIV Bal Cieszyński

W sobotę (13.01) w Kasztanowym Dworze w Cieszynie odbył się XIV Bal Cieszyński organizowany przez Macierz Ziemi Cieszyńskiej. Goście w większości zdecydowali się na założenie kreacji ludowych (tradycyjne stroje cieszyńskie) a zabawa toczyła się przy muzyce kapel Wałasi oraz Smykna.

- Cieszymy się, że możemy organizować ten bal już po raz XIV – przywitała zgromadzonych gości organizatorka, Jadwiga Chlebik – Dziękujemy wszystkim za przybycie, dziękujemy również sponsorom, bez których nie mielibyśmy możliwości się tutaj spotkać. Niektórzy goście przybyli do nas po raz pierwszy, są jednak również tacy, którzy bawią się z nami już po raz 14. Tradycyjnie już bal poprowadzi Łucja Dusek-Francuz a bawić się będziemy przy muzyce istebniańskiej kapeli Wałasi oraz słowackiej kapeli Smykna.

Po uroczystym rozpoczęciu nadeszła pora na właściwą część balu. Jeszcze przed uroczystym przywitaniem gości w formie śpiewanej życzenia złożyła kapela Wałasi, która po raz kolejny miała okazję zabawiać gości Balu Cieszyńskiego swoją muzyką. Następnie w części artystycznej pojawiła się kapela słowacka, czyli Smykna oraz zaprezentowane zostały tradycyjne tańce ludowe.

W czasie trwania balu większość gości zdecydowała się bawić w tradycyjnych strojach cieszyńskich. Ciekawym akcentem były również hasające po sali dzieci, z których również wszystkie były odziane w stroje ludowe. Bal Cieszyński to nie tylko okazja do spotkania w gronie znajomych i wspólnej zabawy, ale również do kultywowania lokalnej tradycji, która w naszym regionie jest bardzo głęboko zakorzeniona.


źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: