Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

XIII Międzyszkolny Konkurs z języka angielskiego

W środę (30.10.2019) w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs z języka angielskiego dla klas II Technikum. W zmaganiach wzięło udział 30 uczestników z 6 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu cieszyńskiego.

Uczniowie, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie, musieli rozwiązać test jednokrotnego wyboru, w którym łącznie mogli zgromadzić 108 punktów. Należało popisać się znajomością gramatyki, zrozumieniem tekstu, czy też wiedzą na temat kultury i historii krajów anglojęzycznych. Jak podkreślali członkowie komisji konkursowej, poziom testu był bardzo wysoki.

Uczestników konkursu powitał nauczyciel angielskiego z ZSEG w Cieszynie, radny powiatowy i członek Komisji Edukacji w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Kazimierz Kawulok – jesteście aktualnie na początku swojej przygody z językiem angielskim. Bardzo ważne jest, że chcieliście się przygotować do konkursu, przyjechać tutaj i spróbować swoich sił. Bardzo ważna jest odwaga i determinacja. Każdy uczestnik konkursu na swój sposób jest jego zwycięzcą – podkreślał. Uczestnikom oczekującym na wyniki konkursu rozrywkę zapewnił szkolny kabaret „Ferment”, który wciągnął gości do wspólnej zabawy. Spotkanie z kabaretem odbyło się w Klubie Młodzieżowym.

Zwycięzcy:

I miejsce - Julia Furgał ZSEG Cieszyn
II miejsce - Bartłomiej Szoblik ZSB Cieszyn
III miejsce - Igor Sikora ZS im. W. Szybińskiego

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: