XII Turniej Skata w Cieszynie

W sobotę (12.05) na terenie restauracji WiP w Cieszynie odbył się turniej skata, której gospodarzem była Sekcja Skata KS Cieszyn. Wydarzenie skierowane było nie tylko do cieszyniaków, chociaż honorowy patronat przyjął Burmistrz Miasta Cieszyna. W rywalizacji udział wzięło 68 osób, które rywalizowały o puchary oraz nagrody rzeczowe.

- Skat nazywany jest również śląskim brydżem, jednak jest to gra popularna nie tylko w regionie. Organizowane są mistrzostwa europy i świata (w 2017 roku gospodarzem takich mistrzostw była Wisła). Dzisiejsze rozgrywki są dwunastym z kolei takim wydarzeniem w Cieszynie, które organizujemy wraz z Krzysztofem Kaszturą – tłumaczyli Stanisław Jabłoński i Jacenty Jabłoński, organizatorzy turnieju.

Sekcja Skata KS Cieszyn zrzesza wiele osób tej szczególnej odmiany brydża i od lat jest organizatorem turniejów. W tegorocznych rozgrywkach wzięły udział osoby nie tylko z Cieszyna, ale również z Pszczyny, Stumienia, czy też z okolic Bierunia, Tychów, czy Oświęcimia.

W turnieju wzięło udział 68 osób, którzy rywalizowali o nagrody. Puchary zostały przewidziane dla trzech zwycięzców w kategorii ogólnej, dla najlepszego seniora, najlepszej kobiety (o ten tytuł rywalizowały 2 panie) oraz najlepszego juniora (ten tytuł przypadł jedynemu uczestnikowi, który zakwalifikował się do tej kategorii wiekowej). Turniej został rozegrany zgodnie z Międzynarodowymi Przepisami Gry w Skata i regulaminami obowiązującymi w PZSkat.

Zwycięzcami turnieju w kategorii ogólnej zostali:
Lazar Ryszard - 3082 pkt.
Koziorz Grzegorz - 3079 pkt.
Kolonko Grzegorz - 3027 pkt.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-05-14 16:58:03
hanbes: No pięknie! Wspaniały turniej, atrakcyjne nagrody! Goście z Tych, Oświęcimia a może by tak powiadomić cieszyniaków o takim turnieju?! Nagle dowiaduję się że istnieje sekcja przy KS Cieszyn?! A gdzie były jakiekolwiek ogłoszenia o tym turnieju?! Po co?! Wystarczy że grupa zdziadziałych zgredów zrobi sobie imprezkę ze znajomymi a potem ogłosi na OX-ie jak to wspaniale działa sekcja skatowa! Do dupka krojc wam dużo brakuje jak na razie to jesteście słabsi niż zimka szek!
2018-05-14 16:59:57
hanbes: Ostatnie słowo to błąd, miało być szel
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją