Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

XI edycja - O Złotą Wieżę Piastowską

To prawdziwa gratka dla poetów i wyzwanie dla osób, które chcą spróbować swoich sił w konkursie poetyckim. Czy Śląsk Cieszyński jest krainą o której łatwo się pisze? Czy jest natchnieniem dla pisarzy? - Z pewnością tak – tego zdania jest wielu z wcześniej nagrodzonych w Konkursie.

Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Cieszynie oraz Grupa Literacka "Nawias" przy współudziale: Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta i Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie zaprasza do wzięcia udziału w XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Złotą Wieżę Piastowską".

Konkurs odbędzie się pod honorowym patronatem: Burmistrza Miasta Cieszyna i Starosty Cieszyńskiego. Ideą „poetyckich zmagań” jest przede wszystkim integracja środowisk twórczych kraju, promocja Cieszyna i Śląska Cieszyńskiego w kraju i za granicą oraz popularyzowaniu współczesnej poezji. Celem jest również konfrontacja poetycka i doskonalenie warsztatu artystycznego. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, charakter otwarty, mogą więc w nim brać udział autorzy zrzeszeni i niezrzeszeni w organizacjach twórczych i związkowych.

Tematyka dowolna. Oddzielną kategorię stanowić będą utwory o Cieszynie i Ziemi Cieszyńskiej. Autorzy nadsyłają zestaw trzech utworów poetyckich nie publikowanych i nie nagradzanych w innych konkursach, w czterech egzemplarzach maszynopisu.

Główne nagrody w konkursie, to: Złota, Srebrna i Brązowa Wieża Piastowska.  Na zwycięzcę czeka również nagroda Burmistrza Miasta Cieszyna za wiersz w kategorii "Cieszyn", oraz nagroda Starosty - utwory twórców Ziemi Cieszyńskiej.  Prace można składać do 1.08.2011.

Nagrody zostaną wręczone w trakcie uroczystego podsumowania konkursu w dniu 19 listopada.

Przypomnijmy - w X Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Złotą Wieżę Piastowską" I nagrodę „Złotą Wieżę Piastowską” przyznano Jerzemu Fryckowskiemu z Dębnicy Kaszubskiej, II nagrodę „Srebrną Wieżę Piastowską” otrzymała Natalia Zalesińska z Katowic, III nagrodę „Brązową Wieżę Piastowską” odebrał Artur Wodarski z Wyszanowa. Nagrodę Burmistrza Miasta Cieszyna otrzymała Beata Sabath z Cieszyna, a Nagrodę Starosty Cieszyńskiego odebrała Cecylia Suszka (Koniaków).

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: