XI Bieg o Puchar Górnego Śląska

W sobotę 21 lipca odbył się po raz jedenasty Bieg o Puchar Górnego Śląska. Zawodnicy mieli do pokonania trasę liczącą 10 km z Brennej Centrum do Górek Wielkich. Na starcie stanęło 70 sportowców, w tym 12 kobiet.

Na mecie usytuowanej na boisku w Górkach Wielkich najszybciej zameldował się zawodnik z Kijowa Krovlaydys Sehiy, z czasem 00:31:28. Drugie miejsce zdobył Zavgorodny Yuriy z Charkowa (00:31:32), na trzecim miejscu przybiegł również zawodnik ze wschodniej granicy - Labzyuk Oleksandr z Kijowa (czas 00:31:35).

Siódme miejsce zdobył młody zawodnik z Pogórza Tomasz Kawik (czas 00:35:12). Pierwszą dziesiątkę zamknął Jarosław Głowinkowski z czasem 00:35:28.

Wśród kobiet najlepszą okazała się Iryna Kandyba z Ivano-Frankivisk (czas 00:37:08), druga na mecie zameldowała się Olena Ocheredko z Charkowa (00:37:10).  Na trzecim miejscu przybiegła Ewa Fliegert z MOSiR Korfantów (00:38:48).