X Mistrzostwa Świata Karate Shotokan

W ostatni weekend w meksykańskim Kankun odbyły się X Mistrzostwa Świata Karate Shotokan WSKA (WORLD SHOTOKAN KARATE ASSOCIATION).  W tych mistrzostwa brała udział 8 osobowa reprezentacja Polski. Wszyscy kadrowicze zdobyli medale a wśród nich Piotr Szymala, który po raz pierwszy stanął na podium w tej organizacji.

Nasza Kadra od początku osiąga bardzo dobre  wyniki w tej jednej z najmocniejszych organizacji na świecie jaką jest WSKA - dlatego mój udział był bardzo ciężki a start w najlepszej  Polskiej drużynie kata seniorów był dla mnie debiutem i wielkim wyzwaniem. Z 13 drużyn przegraliśmy tylko z drużynami  Austrii i Peru – mówi ox.pl Szymala

12.Piotr Szymala - zawodnik.

Polscy zawodnicy zdobyli w kategorii seniorów 3 medale (złoty, srebrny i brązowy) i kategorii juniorów 3 medale (dwa złote i 1 brązowy).

W seniorach :
1. Złoty medal w kumite drużynowym seniorek (Anna Fajkowska, Daria Szulc, Marta Dąbrowska i Kamila Warda), przed Szwecją, USA i Meksykiem.
2. Srebrny medal w kumite indywiduaknym mężczyzn Piotr Szumiło. W finale przegrał z William Finnegan (USA) i wyprzedził Bajic Predrag (USA) i Antony Duffy (Anglia).
3. Brązowy medal w kata drużynowym mężczyzn ( wskładzie Wojciech Bloch, Łukasz Kuzemko i Piotr Szymala), wyprzedzili ich reprezentacje Peru i Austrii.
4. Czwarte miejsce zdobył w kata indywidualnym mężczyzn - Łukasz Kuzemko.

W juniorach :
1. Złoty medal w kumite indywidualnym juniorek Daria Szulc,
2. Drugi złoty medal w kumite drużynowym juniorek ( w składzie - Daria Szulc, Kamila Warda i Marta Dąbrowska), wyprzedzając : Austrię, Szwecję i USA.