Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wystawę o polskim szkolnictwie na Zaolziu oglądają przechodnie w Ostrawie

Na płocie Konsulatu Rzeczpospolitej Polskiej w Ostrawie wieszane są wystawy planszowe. Aktualnie eksponowana dotyczy polskich szkół na terenie Republiki Czeskiej. Szkoły z polskim językiem nauczania – bo tak brzmi pełna oficjalna nazwa tych placówek, pozwalają rdzennej polskiej ludności obecnego tak zwanego Zaolzia na zachowanie ojczystego języka.

Oprócz krótkich opisów i zdjęć poszczególnych szkół na planszach umieszczone są qr kody. Po ich zeskanowaniu smartfonem pojawi się nam odnośnik do pełnego opisu danej placówki.

Wystawa na ogrodzeniu Konsulatu Generalnego RP w Ostrawie ma być prezentowana do końca maja. Przygotowało ją Centrum Pedagogiczne dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego w Czeskim Cieszynie. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Ostrawie. Plansz jest 16, a Centrum Pedagogiczne dla Polskiego Szkolnictwa Narodowościowego w Czeskim Cieszynie posiada ich dwa komplety. Drugi przygotowano z myślą o tym, by wystawę mogły wypożyczać kolejne szkoły.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: