Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wystawa poświęcona Tramwajowi Cieszyńskiemu

Nadaża się kolejna okazja by zapoznać się z wszystkimi 12 "przystankami tramwajowymi", które zaprezentowane zostały w ramach projektu "Tramwaj Cieszyński wrócił / Těšínská tramvaj se vrátila!". Można ją jeszcze oglądać tylko do końca września w galerii Půda w Czeskim Cieszynie znajdującej się w Ośrodku Kultury KaSS Střelnice w Czeskim Cieszynie.

Na wystawie zaprezentowane zostały nie tylko archiwalne fotografie i pamiątki po Tramwaju Cieszyńskim, ale także autorskie teksty poświęcone miejscom i osobom, o których warto pamiętać przy okazji wspomnień o tramwaju.

Po raz pierwszy wystawa została zaprezentowana w ostatnim dniu sierpnia w Cieszynie i w Czeskim Cieszynie, w miejscach gdzie niegdyś znajdowały się przystanki tramwajowe. W tym samym dniu zorganizowano także pokaz wideomappingu jako jedno z działań kluczowych projektu "Tramwaj Cieszyński wrócił!Těšínská tramvaj se vrátila!".

Materiał zaprezentowany na planszach można także znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia Člověk na hranici. - Chcieliśmy, aby nasza dwujęzyczna wystawa podróżowała po różnych miejscach i oprócz wspomnień na temat Tramwaju Cieszyńskiego, prezentowała także kulturalne dziedzictwo Euroregionu Śląska Cieszyńskiego - informuje Petra Slováček Rypienová, dyrektorka wykonawcza stowarzyszenia Człowiek na granicy

Wystawa jest dostępna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 19:00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: