Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wystawa o... wystawach

'Prosimy nie dotykać eksponatów'- to zdanie chyba najczęściej kojarzymy z gablota muzealną. Taki jest też tytuł wystawy, którą już od 9 kwietnia będzie można oglądać w Muzeum Śląska Cieszyńskiego. To wystawa o... wystawach.

Wystawa pod tytułem "Prosimy nie dotykać eksponatów! – dawne zdjęcia ekspozycji muzeum” będzie miała swój wernisaż 9 kwietnia o 14.00 w Sali Rzymskiej Muzeum. Prezentowane będą na niej zdjęcia dawnych wystaw, nawet tych sprzed ponad 100 lat: - Cieszyńskie muzeum może poszczycić się dziejami sięgającymi dwustu jedenastu lat.  W swojej historii eksponowało zbiory w różnych pomieszczeniach i aranżacjach, komponowanych zgodnie z duchem czasów. W zbiorach działu fotografii zachowało się szereg zdjęć ukazujących ekspozycję cieszyńskiego muzeum od końca XIX wieku po czasy współczesne - opisuje kurator wystawy, Mariusz Makowski.

Zdjęcia pokazują nie tylko co wystawiano, ale, jak zmieniały się rodzaje ekspozycji: - Możemy na nich prześledzić różne typy ekspozycji muzealnych i ich ewolucji w ciągu stulecia. Wspólnym elementem łączącym różne ekspozycje cieszyńskiego muzeum zawsze było i jest po dzień dzisiejszy nieśmiertelne, muzealne ostrzeżenie „Prosimy nie dotykać eksponatów” - zauważa kurator wystawy.

Wystawę będzie można oglądać w Sali Rzymskiej Muzeum Śląska Cieszyńskiego do 4 maja br.

(red.)
 

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: