Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wystawa "Koncept Śląski"

W środę (06.11.2019) w Galerii 36,6 Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbył się wernisaż wystawy, nawiązującej do projektu „Situation Silesia 2019 „, zatytułowanej „Śląski koncept”. Na ekspozycji można podziwiać prace autorów, których twórczość zwiera określone, charakterystyczne cechy, nawiązujące do konceptualnych, postkonceptualnych i redukcyjnych sposobów tworzenia dzieł sztuki.

Zgodnie ze słowami twórców wystawy, na sztukę można spojrzeć w kontekście czasoprzestrzennym, przez wpływające na siebie przestrzenie. Autorzy w swoich pracach często skłaniają się ku zadawaniu pytań, dotyczących sensu czasu i różnych aspektów rzeczywistości. Formy prac zaprezentowanych na wystawie były zróżnicowane, od dzieł przestrzennych, po tradycyjnie wykonane obrazy, aż po multimedia.

- Przedmioty techniczne zawierają radykalną poetykę. Kuratorskim zamiarem wystawy jest wskazanie charakterystycznych modelowych przykładów autorów, którzy wykorzystują w swoich pracach postkonceptualne koncepcje. W ich twórczości dałoby się dostrzec wspólne znaki lub metody, jednak wchodzimy tutaj w osobiste pejzaże autorów, których prace naturalnie podążają za pokoleniem artystów, którzy opracowują koncepcję sztuki w rozszerzonych granicach – opisuje wystawę kurator.

Na wystawie można podziwiać prace dziesięciu artystów, związanych ze Śląskiem. Śląskiem w rozumieniu regionu, leżącego po obu stronach Olzy. Prezentowane prace zostały wykonane przez: Akrela Adamusa, Mateja Franka, Jakuba Guziura, Martina Klimesa, Tomasa Knoflicka, Dasę Lasotovą, Libora Novotnego, Ladislava Szpryca, Jiriego Siguta i Dusana Urbanika. Kuratorem wystawy jest Frantisek Kowolowski.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: