Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wystartuje kolejna Barbórka

Wielkimi krokami zbliża się święto fanów sportów motorowych. W najbliższy weekend po raz 42. odbędzie się Rajd Cieszyńska Barbórka. Tegoroczne zmagania uświetni udział Argentyńczyka Mariano Preto, drugi zawodnik w klasyfikacji juniorów w kraju.

W piątek o godzinie 20:00 na cieszyńskim rynku odbędzie się uroczysty start honorowy, podczas którego wszystkich kibiców przywitają Starosta Powiatu Cieszyńskiego, Burmistrz Cieszyna oraz prezes Automobilklubu Cieszyńskiego. Następnego dnia kierowcy wystartują w dwóch odcinkach specjalnych, które pokonywane będą trzykrotnie. Usytuowane będą na obszarze Ustronia Lipowiec o raz Nierodzim. Meta na rynku w Cieszynie przewidziana jest na popołudnie. Nagrody dla zwycięzców czekać będą w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Cieszyn.

Organizatorzy Rajdu Cieszyńska Barbórka zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo kibiców. Apeluję się m.in. o nie przebieganie przez drogę, gdy nadjeżdża samochód, nie stawanie po wewnętrznej stronie zakrętu, nie zasłanianie tablic informacyjnych organizatora czy nie picie alkoholu. Fani zebrani podczas rajdu powinni dostosować się do wszystkich poleceń służb porządkowych oraz policji.

Niespodzianką tegorocznej edycji jest na pewno zapowiedź udziału w rajdzie Argentyńczyka Mariano Preto, który jest drugim zawodnikiem klasyfikacji juniorów w kraju. - To niesamowita okazja i bez wątpienia spełnienie marzeń. Mam nadzieję, że będziecie mnie wspierać podczas tej nowej przygody, która jest częścią przygotowań do sezonu 2017 – powiedział Preto.

Są już dostępne szczegółowy harmonogram oraz mapy wydarzenia:

Harmonogram OA

Harmonogram BK-1

Mapa całego rajdu

OS 1/3/5 Lipowiec

OS 2/4/6 Nierodzim

 

Impreza jest pod patronatem portalu OX.PL


eMBe

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-11-17 19:34:16
gunsior: \&quot;nie stawanie po wewnętrznej stronie zakrętu\&quot; <br />Tak najlepiej po zewnętrznej, bo tam jest bezpiecznie - pewnie bo samochody wypadają z drogi w kierunku przeciwnym do praw fizyki. Powinni jeszcze napisać, żeby nie przebiegać też ZA przejeżdżającym samochodem, bo może zaczną cofać.
2016-11-17 20:29:38
Przepierón: A czy te samochody rajdowe są wyposażone w katalizatory? Smog już mamy a idioci w starych ogórkach chcą go jeszcze podwyższyć.
2016-11-18 19:26:38
szarys: Czemu rajd cieszyński w Ustroniu, a nie w Cieszynie? Cały dzień uziemiony w domu bo paru synków chce se popierdzieć autkami dla zabawy. Rozumiem zamknięcie drogi na 2 godziny, ale na 8???. Ale może kiedy Ustroń zarobi na remont Bernadki na tych rajdach...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: