Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wystartowały Kręgi Sztuki

Na tą chwilę czekało wielu. W niedzielę 10 lipca rozpoczął się II Festiwal Europejskich Szkół Artystycznych i Twórczości „Kręgi Sztuki".

W ramach festiwalu organizatorzy przygotowali wykłady, warsztaty, wystawy, projekcje filmowe oraz koncerty.  Wydarzenie zainaugurował wykład reż. Wojciecha Wawszczyka. -To dla mnie bardzo ważne, że mogę być dzisiaj w tym miejscu i  pokazać państwu swoje filmy – podkreślił prowadzący  W. Wawszczyk – Cieszyn to miejsce szczególne. To tutaj się urodziłem, a dzisiaj po trzydziestu kilku latach jestem tu ponownie.

Pierwsze studenckie filmy Wojciecha Wawszczyka zyskały uznanie na międzynarodowych festiwalach filmowych, zdobywając prestiżowe nagrody - Imagina, Animago, SIGGRAPH, SICF OpenArt Japonia 2001, Ars Electronica oraz Houston Film Festival. W latach 2003-2005 pracował w Digital Domain w Los Angeles, gdzie współtworzył animację do filmów Ja, robot i Æon Flux oraz przy Fight Club: the Game w Prana Studios w Bombaju. W latach 2007-2010 reżyserował pełnometrażową adaptację komiksu Rafała Skarżyckiego i Tomasza Leśniaka "Jeż Jerzy".

Wykład inauguracyjny pod tytułem - Co to takiego "film animowany"? Przyciągnął do Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Domu Narodowego” słuchaczy z wielu odległych miejscowości.  - Zastanawiałem się o czym mógłbym państwu opowiedzeń na pierwszym spotkaniu i ... pierwsza rzecz jaka przyszła mi do głowy to - pokazanie moich filmów i wytłumaczenie istoty „film animowany” - podkreślił prowadzący wykład. Wybór okazał się jak najbardziej trafny... Tego zdania byli sluchacze.

 

BsK


 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: