Wystartowała I Runda

Wystartowała I Runda Mitingu Pływackiego "Sobota w Cieszynie". Zawody odbyły się na cieszyńskiej pływalnia Uniwersytetu Śląskiego. Organizatorem spotkania było Młodzieżowe Towarzystwo Pływackie „Delfin“.

W zawodach wystartowali zawodnicy w kategoriach podzielonych na cztery grupy wiekowe. Najstarszą grupę stanowili uczestnicy z rocznika 1995 i starsi. Zawody przeprowadzane były seriami na czas, na 25-metrowej (6 torów) pływalni. Każdy startujący mógł wziąć udział w dwóch konkurencjach w każdym bloku zawodów. Klub mógł wystawić maksymalnie 16 zawodników.

MTP Delfin Cieszyn znowu pokazało wysoką klasę swoich zawodników.

Najlepsza spośród dziewcząt na dystansie 50 m, stylem dowolnym, w kategorii wiekowe 9-10 lat była Julita Kustra. Wśród dziewcząt  (13-14 lat) trzecie miejsce zdobyła Magdalena Gawlas. W kategorii wiekowej -15 lat i starsi najlepsze okazały się Maja Kwiatkowska, która zajęła I miejsce, oraz Martyna Wilk – zdobywczyni II miejsca.

Spośród chłopców (9 - 10 lat) znacznie wyróżnił się Jakub Wisełka (II miejsce), oraz Michał Maniszewski (III miejsce). Na uznanie zasługuje również zdobyte w zawodach przez Marcina Chrapka II miejsce (w kategorii 11-12 lat)

Trzy pierwsze miejsce przypadły w kategorii 15 lat i starsi: Michałowi Sztwiertnia (I miejsce), Łukaszowi Wońskiemu (II miejsce) i Łukaszowi Widzikowi (III miejsce).

Spośród dziewcząt startujących na dystansie 200 metrów stylem klasycznym (13-14 lat) najlepsza okazała się Magdalena Gawlas.

Tomasz Gina zajął I miejsce w konkurencji 200 m stylem klasycznym (13-14 lat), na II miejscu uplasował się Dawid Klęk. Z kolei Wojciech Ginda najlepszy okazał się wśród piętnastolatków i starszych.

W konkurencji dziewcząt na 100 m stylem grzbietowym (9-10 lat) okazała się Julita Kustra. Wśród kobiet znacznie wyróżniła się zajmując I miejsce Maja Kwiatkowska, oraz Martyna Wilk zwyciężczyni II miejsca.

I Runda Mitingu Pływackiego była również szczęśliwa dla Łukasza Widzika, który na dystansie 100 m stylem grzbietowym zajął I miejsce, na II miejscu stanął Michał Sztwiertnia.

II Runda zawodów odbędzie się 18 grudnia, kolejna będzie miała miejsce w lutym, a ostatnia - IV rozegrana zostanie w maju.