Wysokie zwycięstwo Trzyńca!

W Werk Arenie miała miejsce powtórka finału z ubiegłej edycji Tipsport Extraligi – Trzyniec vs. Liberec. Gospodarze rozstrzygnęli losy spotkania w drugiej tercji, w której zdobyli trzy bramki.

Kibice na pierwszą bramkę musieli czekać do końca pierwszej tercji. Trzynieccy hokeiści – Tomas Marcinko oraz Vladimir Dravecky – wyprowadzili kontrę, którą udanie zakończył ten drugi. Stalownicy zjeżdżali na przerwę z przewagą jednej bramki, ale chwilę po powrocie na lód goście wyrównali. Dla gospodarzy był to dość nieszczęśliwy momnet, gdyż Bartosak miał krążek pod kontrolą, ale Galvins upadł i wepchnął swego golkipera do bramki.

Kluczowa okazała się druga tercja, w której mistrzowie Czech zdobyli aż trzy bramki, a dwie z nich były autorstwem Michala Kovarcika. W ostatniej odsłonie hokeiści obu drużyn trafili po jednym razie i spotkanie zakończyło się rezultatem 5:2.

Trzyniec dzięki dzisiejszej wygranej pozostaje na pozycji lidera Tipsport Extraligi. We wtorek czeka ich kolejne spotkanie, tym razem na wyjeździe. Podopieczni Vaclava Varadi zamierzą do Hradca Kralove, gdzie zmierzą się z miejscowym Mountfieldem (ósmy w tabeli – przyp. red.).