Wysokie zwycięstwo na początek roku

Czarne Pantery przystąpiły do nowego roku z wysokiego C. Jedyny polski zespół występujący w Beskidzkiej Amatorskiej Hokejowej Lidze odniósł wysoką wygraną nad przedostatnią drużyną w tabeli – HC Torpedo Havirov.

Polscy hokeiści dobrze weszli we wczorajsze spotkanie, bo po pierwszej tercji prowadzili już o trzy bramki. Autorem dwóch trafień był Mateusz Dudkiewicz. W drugiej tercji zaczęli także strzelać zawodnicy z Torpedo, ale i tak padła ona łupem Czarnych Panter i po 30 minutach na tablicy wyników widniało 7:3.

W ostatniej części spotkania na listę strzelców wpisali się Półtorak, Bryniarski oraz Chrapek i po ostatniej syrenie polscy hokeiści mogli zacząć świętować trzecią wygraną w sezonie. Co prawda, Czarne Pantery pozostają na ostatnim miejscu, ale zrównały się punktami z Torpedo.

BAHL, 2. kolejka

HC Pantery Cieszyn – HC Torpedo Havirov 10:5 (3:0, 4:3, 3:2)
Bramki dla polskiego zdobyli: 2x Dudkiewicz, Chodak, Marek, 2x Półtorak, 2x Bryniarski, Chrapek

Czarne Pantery rozegrają kolejne spotkanie w czwartek (10.01). Na ich drodze staną hokeiści HC Technici Stritez, czyli jednej z czołowych ekip w BAHL. Początek meczu o godz. 20:15, na lodowisku w Czeskim Cieszynie.