Wysokie miejsce Żyły!

Iga Świątek triumfowała w 89. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski 2023 roku. Wysoko sklasyfikowany został Piotr Żyła (na zdj.), który zajął 5. miejsce.

Obyło się bez niespodzianki w sobotni wieczór i zwyciężczynią 89. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski 2023 roku została Iga Świątek – aktualna liderka rankingu WTA oraz triumfatorka turnieju wielkoszlemowego we Francji, a ubiegły sezon zakończyła wygraną w Turnieju Mistrzyń.

W 89. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” nie zabrakło akcentu z naszego regionu. Piotr Żyła wpierw znalazł się w ścisłej „10”, a ostatecznie został sklasyfikowany na 5. pozycji. - Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głosy. Gratulacje dla zwycięzców. To dla mnie zaszczyt, że mogłem uczestniczyć, choć w wersji online (przyp. red. – polscy skoczkowie przebywają w Austrii), na gali – przyznał Żyła, który w ubiegłym roku obronił złoty medal podczas Mistrzostw Świata w Planicy, triumfując w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej.