Wysoka wygrana Trzyńca!

Hokeiści HC Ocelari Trinec są na razie nie do zatrzymania w Tipsport Extralidze. Podopieczni Vaclava Varadi odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie, tym razem pokonując wysoko Karlovy Vary (7:2), i pozostają już jedyną drużyną w stawce, która nie przegrała dotąd spotkania.

Stalownicy zdominowali poniedziałkowe starcie z Karlovymi Varami i już w połowie spotkanie prowadzili różnicą pięciu trafień. Ostatecznie, hokeiści spod Jaworowego wygrali aż 7:2, a spora w tym zasługa m.in. Mateja Stransky’ego, który skompletował hat-tricka oraz zanotował asystę przy golu Martina Ruzicki.

- Spotkanie rozstrzygnęły nasze przewagi liczebne z pierwszej tercji. Po dwudziestu minutach prowadziliśmy już 4:0. Oczywiście, był to ciężki mecz, a rywal grał dobrze, wywierając presję w naszej tercji. Chcieliśmy punktować i to nam się powiodło – przyznał Marek Zadina, asystent Vaclava Varadi.

Dzięki dzisiejszej wygranej, Trzyniec awansował o jedną lokatę i obecnie plasuje się na piątej pozycji. Stalownicy już w najbliższą środę (11.11) wybiorą się do Liberca, zajmującego czwarte miejsce.