Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wyróżnienie dla Pawła Jałowiczora

Paweł Jałowiczor z Jaworzynki został wyróżniony w Konkursie na Najaktywniejszego Seniora i Najaktywniejszą Seniorkę w województwie śląskim.

Paweł Jałowiczor wyróżnienie odebrał  z rąk wicewojewody śląskiego Jan Chrząszcz w dniu 22 listopada 2021 roku w Katowicach.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wyróżnionych ze względu na płeć, w wyniku których laureaci otrzymali tytuły „Aktywnej seniorki” oraz „Aktywnego seniora”.

Jak zaznaczyła przewodnicząca kapituły konkursu oraz pełnomocnik wojewody śląskiego ds. rodziny Maria Nowak, spośród 97 zgłoszeń, jury wskazało 12 nominowanych, które wyróżniają się w swoich działaniach inicjatywami na rzecz środowiska osób starszych. Tytuł „Aktywnej seniorki” otrzymała Agnieszka Rusok z gminy Lyski – współzałożycielka zespołu „Melodia” oraz grupy kabaretowej, miłośniczka i propagatorka lokalnego dziedzictwa kulturowego. Z kolei „Aktywnym seniorem” został Jan Szyma z Częstochowy – animator życia społecznego i kulturalnego, współorganizator największego w Polsce Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater, który swą działalność społeczną rozwija również w klubach sportowych – AZS Częstochowa i MRKS Skra-Barbara oraz w Klubie Seniora Skra Częstochowa.

 

Red. /mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: