Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wypełnij ankietę i pomóż przygotować strategię elektromobilności

Starostwo Powiatowe w Cieszynie zaprasza do wypełnienia ankiety na temat możliwości rozwoju elektromobilności w regionie. Ankieta ma pomóc w przygotowaniu strategii elektromobilności dla powiatu cieszyńskiego.

Na stronie Starostwa Powiatowego w Cieszynie pojawiła się ankieta, która ma na celu poznać opinię mieszkańców, dotyczącą możliwości rozwoju elektromobilności - Śledząc światowe statystyki dotyczące tempa przyrostu pojazdów elektrycznych, biorąc pod uwagę stan jakości powietrza, stwierdzić można, iż wszystkie kraje europejskie czeka epoka nisko i zeroemisyjnego transportu – wyjaśnia Sylwia Pieczona, Rzecznik Prasowa Starostwa Powiatowego w Cieszynie. W związku z tym zostanie opracowana strategia elektromobilności.

Tworzenie strategii to długofalowy proces, który ma na celu znalezienie najlepszych możliwych rozwiązań. W przygotowaniu strategii elektromobilności mogą pomóc mieszkańcy - Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców powiatu, o wypełnienie krótkiej ankiety na temat możliwości rozwoju elektromobilności w naszym powiecie – uzupełnia Pieczonka. Ankietę można znaleźć tutaj.

Czym jest strategia elektromobilności? To opracowanie, dzięki któremu możliwe jest stworzenie warunków do rozwoju elektromobilności na terenie powiatu. W jaki sposób? M.in. przez rozwój transportu publicznego w oparciu o technologie elektromobilne, wdrożenie działań umożliwiających ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza, rozwój infrastruktury rowerowej i elektrorowerowej, wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-10 18:41:27
FoxTrot: Pani Sylwii możemy pogratulować znajomości praw fizyki. Nie ma czegoś takiego, jak zeroemisyjny transport. Chyba, że wrócimy do transportu konnego i nie będziemy wliczać do emisji końskich pierdów. Według danych sprzed trzech lat samo wyprodukowanie akumulatora podłogowego dużej pojemności powoduje emisję zbliżoną do 6 lat jeżdżenia samochodem spalinowym z silnikiem Diesla. A to dopiero początek. Nawet, gdyby te akumulatory rosły na drzewach, to trzeba brać skądś energię do ich ładowania. Pozyskiwanie 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych można jeszcze przez dziesiątki lat włożyć między bajki. Albo będzie węgiel, albo ruski gaz, albo atom. Załóżmy, że jednak, że wszystkie eko-oszołomy jednak mają rację i wiatraki oraz solary zapewnią nam 100% "zielonej" energii. Czy zdaje sobie ktoś sprawę, ile emisji CO2 trzeba do wykonania milionów wiatraków i dziesiątek milionów solarów? Zwłaszcza, że sprawność energetyczna obu zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Solary i tak mają tak niską sprawność, że nadają się co najwyżej do gospodarstw domowych. Każdej gospodarce potrzebny jest stabilny "rdzeń" energetyczny, a dopiero z resztą można się bawić w zielone. Inaczej będziemy czekali na wiatr lub słońce, żeby wysłać maila. Ale tutaj najwięcej do powiedzenia mają tzw. humaniści, którzy nie mają o tym zielonego pojęcia, ale co dwa lata muszą mieć nowego srafjona z internetem 10g, z którego powielają zieloną propagandę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: