Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wykryje najmniejsze nieprawidłowości

Nowoczesny, przygotowany do zadań specjalnych, prześwietlający każdy nawet najmniejszy szczegół. Porównują go do mercedesa w zestawieniu z maluchem. O czym mowa? O nowym ultrasonografie, który już służy w gminie Jaworze. Tam mieszkańcy nie muszą czekać w kolejkach na badanie USG.

Około 200 osób rocznie korzysta z badań USG Samodzielnym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Jaworzu. Nic więc dziwnego, że stary wysłużony ultrasonograf musiał odejść na emeryturę. Zastąpił go nowy. Decyzję w tej sprawie podjęła społeczna rada SGZOZ jeszcze w listopadzie. Dziś urządzenie, które kosztowało 70 tys. zł. służy mieszkańcom Jaworza. – Cieszę się, że decyzja społecznej rady do której należę, podjęta jeszcze w listopadzie zaprocentowała zakupem tego sprzętu. To daje nam szereg możliwości. Dyrektor naszego ośrodka już podjęła decyzję o sprowadzeniu specjalistów, którzy będą służyć poradami medycznymi mieszkańcom Jaworza – wyjaśnia Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze.


W planach jest zapewnienie mieszkańcom Jaworza konsultacji neurologicznych, kardiologicznych, dietetycznych czy ginekologicznych.


Nowy sprzęt daje szerokie możliwości diagnostyczne w zakresie badań naczyniowych, tarczycy, węzłów chłonnych, jamy brzusznej, można też wykonać tzw. badanie Dopplera. Maszynę można wyposażyć również w dodatkowe przystawki. W miarę rozwoju poradni specjalistycznych USG zostanie na przykład wyposażone w dodatkową końcówkę kardiologiczną. Jak mówią pielęgniarki pracujące w jaworzańskim ośrodku zdrowia to cud techniki. – Dużo lepszy obraz, wiele możliwości. Porównując go do poprzedniego możemy użyć stwierdzenia, że to mercedes przy maluchu – mówią. Cieszą się też pacjenci, bo jeśli występują jakiekolwiek poważne dolegliwości, lekarz od razu zaprasza chorego na badanie USG. Na planowe, rutynowe badania pacjenci czekają nie więcej, niż dwa tygodnie. Niestety tylko ci, zameldowani w Jaworzu. Pozostali za badanie muszą zapłacić.

DK
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: