Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wykonawca odstąpił od umowy – kładki brak

Mieszkańcy ul. Spokojnej w Górkach Wielkich patrzą z niepokojem na niedokończoną budowę kładki nad rzeką Wisłą. Miała być poszerzona do 3 metrów, jednak budowa zakończyła się fiaskiem. Co dalej?

Firma realizująca budowę odstąpiła od umowy i opuściła plac budowy, co na to gmina? - W związku z odstąpieniem przez Gminę Brenna od umowy z firmą Mostmarpal Sp. z o.o. z Pietrzykowic na realizację projektu pod nazwą „Rowerem przez Beskidy, Etap I” nie można było zakończyć jednego z zadań realizowanej inwestycji polegającej na przebudowie kładki nad rzeką Wisła w ciągu ul. Spokojnej w Górkach Wielkich. Kładka zgodnie z założeniami projektu miała zostać poszerzona do szerokości 3 m (pomost), a termin zakończenia tego zadania upływał 30 czerwca br. Jednakże z uwagi na opóźnienia po stronie wykonawcy w przygotowaniu dokumentacji technicznej i uzyskaniu pozwoleń na budowę, nie było możliwości zakończenia całej inwestycji w terminie określonym w umowie, tj. do 30 września 2022 r. Do wskazanego terminu nie udało się wykonawcy uzyskać pozwoleń na budowę dla pozostałego zakresu do wykonania - przebudowy drogi technologicznej na lewym brzegu rzeki Wisła, przebudowy odcinka ul. Spokojnej i budowy Miejsca Obsługi Rowerzystów – tłumaczą urzędnicy.

Co dalej? Pytają mieszkańcy i turyści? - Z uwagi na powyższe okoliczności, opóźniające się prace projektowe i roboty budowlane na kładce, Urząd Gminy Brenna we wrześniu podjął decyzję o odstąpieniu od umowy z winy wykonawcy. Z uwagi na zaistniały spór w miesiącach październik i listopad tego roku podejmowano próby rozliczenia umowy, co uniemożliwiło ogłoszenie nowego przetargu na dokończenie prac w ramach wspomnianego projektu. Końcem listopada Gmina odzyskała istniejącą konstrukcję kładki (zdemontowaną do konserwacji) i w najbliższym czasie planuje wyłonienie nowego wykonawcy dla dokończenia tego zadania. Przewidywany termin na przywrócenie przeprawy nad rzeką Wisła w ciągu ul. Spokojnej to kwiecień 2023 r. - dodaje Urząd Gminy Brenna.

Jak dodaje Urząd Gminy Brenna - Obecna sytuacja znacząco utrudnia funkcjonowanie mieszkańców Górek Wielkich i sąsiednich gmin, a w szczególności osobom zamieszkującym teren po lewej stronie rzeki Wisły, za które to utrudnienia przepraszamy. Bieżących informacji w zakresie dalszych planowanych działań w celu przywrócenia komunikacji na tym odcinku ul. Spokojnej udziela Wydział Inwestycji i Infrastruktury UG Brenna pod nr 33 8536222 w. 225 – kwitują urzędnicy.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-12-11 07:25:25
Jakkolwiek Żywy : Hahaha niezły bajzel. Gmina zleca prace, podpisuje umowy, po czym nie da się uzyskać pozwoleń na prowadzenie prac. Chyba że nie bajzel tylko ustawka, jeśli przetarg wygrał nie ten co trzeba.
2022-12-11 14:43:42
św. Patryk.: patrzę na mapę, cóż można powiedzieć - niech się raczej modlą mieszkańcy tych terenów o wyższe wały przeciwpowodziowe, a i to może być mało - to kwestia czasu kiedy ten teren u zbiegu dwóch górskich rzek zostanie zalany
2022-12-11 15:38:44
mario172: Poprostu trzeba czyścić koryta rzek,potokow,rowy melioracyjne, a tego poprostu sie nie robi..później troche deszczu i placz..ale jak na nic kasy nie ma a rzadzacy to nieudaczniki rzyciowe to co zrobic..
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: