Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wykonaj szkic lub rysunek i weź udział w konkursie

Masz pomysł na zaprojektowanie odzieży z elementami odblaskowymi? Wykonaj szkic lub rysunek i weź udział w konkursie ''Widoczny i bezpieczny pieszy''.

 

Konkurs ma za zadanie oddziaływać profilaktycznie. Organizatorzy inicjatywy - Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk i Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Dariusz Biel, chcą w ten sposób wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

- Jednym z celów konkursu "Widoczny i bezpieczny pieszy" jest promowanie używania odzieży z elementami odblaskowymi oraz kreowanie wizerunku widocznego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego. Założenia te wpisują się w rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań ,,Razem bezpieczniej" oraz w kampanię ,,Trzeci krok-rok pieszego-rozsądny i widoczny pieszy". Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać szkice lub rysunki koncepcyjne elementów odzieży z elementami odblaskowymi – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i wyższych. Dopuszczalne jest wykonanie prac grupowych (w grupie nie większej niż 3 osoby). Prace konkursowe w postaci szkiców i rysunków koncepcyjnych elementów odzieży z elementami odblaskowymi składać należy w terminie do 15 października 2011 r. do sekretariatu Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach przy ul. Jagiellońskiej 25, 40-032 Katowice (decyduje data wpływu projektu do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach). Do projektu można dołączyć próbkę zaprojektowanego elementu odzieży, specyfikację materiałów, itp. 

Nadesłane prace zostaną ocenione przez komisję konkursową, w skład której wchodzą przedstawiciele: Wojewody Śląskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, wybranych sieci handlowych oraz Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Komisja w ocenie weźmie pod uwagę zgodność projektu z zakresem tematycznym konkursu, walory profilaktyczne, widoczność elementu odblaskowego, wygląd ogólny ubioru i sposób wkomponowania elementów odblaskowych w całość, oraz pomysłowość realizacji, estetykę i wykonanie.

Autorzy trzech najwyżej ocenionych prac otrzymają nagrody rzeczowe. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas IV – tej Konferencji „Razem Bezpieczniej w Regionie” (27 października 2011 r. w Centrum Wystawienniczym „EXPO SILESIA” w Sosnowcu przy ul. Braci Mieroszewskich 124).

 
 
BsK
źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: