Wykolejenie pociągu (wideo)

Znamy szczegóły wypadku kolejowego w Zebrzydowicach. Do wykolejenia wagonu doszło o godz. 8.17. Maszynista był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia w Zebrzydowicach wciąż pracują służby jak powiedział nam podkom. Mariusz Białoń, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie do wypadku doszło po godz. 8.00 rano. – Do zdarzenia doszło o godz. 8.17 na rozjeździe nr 182 doszło do wykolejenia 21 cysterny składu towarowego. Cysterna pociągnęła za sobą cysternę nr 20 i 22. Żaden z pociągów nie wywrócił się na bok. Wszystkie wagony stoją na kołach. Przebadany został 36-letni maszynista. Był trzeźwy, badanie alkomatem wskazało 0.00 promila – relacjonuje podkom. Mariusz Białoń.

Na miejscu pracują również przedstawiciele kolei. – Badamy dlaczego pociąg się wykoleił. Znamy skutki na razie nie znamy przyczyny. Wagony są wykolejone, zniszczony został rozjazd, trzeba naprawić tor. Na razie nie możemy usuwać skutków tego zdarzenia, czekamy na zakończenie czynności policji i prokuratury. Będziemy starać się udrożnić tor jak najszybciej – mówi Portalowi Śląska Cieszyńskiego OX.PL, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Sosnowcu Daniel Dygudaj.

Póki co nieznana jest przyczyna tego zdarzenia – Na tym etapie możemy tylko mówić o przypuszczeniach, na wyniki dochodzenia trzeba będzie poczekać. Czasem trwa to długo, czasem krótko. Skutki jednak nie są przerażające cysterny były puste. Nikt nie ucierpiał – dodał Daniel Dygudaj.

 

Aktualizacja 20:30

Ruch pociagów od godz. 20:30 na szlaku Zebrzydowice - Petrowice odbywa się po jednym torze.

Dorota Kochman

Zobacz wideo:

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją