Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wykład w Sarkandrówce

8 marca 2022 r. o godz.16.15 .w Kaplicy Muzealnej św. Jana Sarkandra w Skoczowie, wykład pt. „ Kościoły i kapliczki Śląska Cieszyńskiego ” wygłosił ks.dr Karol Mozor. Prelekcja wprowadziła do wystawy fotograficznej pod tym samym tytułem. Spotkanie rozpoczął, muzycznie Józef Broda. W trakcie spotkania, można było złożyć datek na pomoc Ukrainie #SOLIDARNIZUKRAINĄ. Spotkanie poprowadził Jakub Staroń - Kierownik Placówki. Fot. Piotr Górecki
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-03-08 23:10:59
miriam11: Otwórzcie salki katechetyczne i domy rekolekcyjne dla potrzebujących. Pokażcie MIŁOSIERDZIE.
2022-03-08 23:20:38
robespierre: Kapliczki i podobnego rodzaju miejsca sakralne, włącznie z kościołami, niejednokrotnie już posłużyły jako obiekty ataku ze strony wszelkiego rodzaju nienawistników, czy pospolitych wandali. Śląsk Cieszyński nie stanowi żadnego wyjątku pod tym względem.
2022-03-08 23:24:46
robespierre: Przykłady nienawiści na tle wyznaniowym z regionu? Kościół w Gutach // https://wiadomosci.ox.pl/splonal-xvi-wieczny-kosciol... // Krzyż w Skoczowie, przy ul. Mickiewicza // https://wiadomosci.ox.pl/ulamal-stopy-jezusowi,38756 // Kapliczka w Skoczowie // https://beskidzka24.pl/zdemolowali-kapliczke-w-skoczowie/ // Kradzież sprzętu liturgicznego // https://wiadomosci.ox.pl/ukradl-z-kosciola-mosiezny-gong... // https://wiadomosci.ox.pl/brenna-napad-na-duchownego,62919// https://wiadomosci.ox.pl/goleszow-wandal-zniszczyl-drzwi... // https://wiadomosci.ox.pl/pomnik-dzieci-utraconych... // https://wiadomosci.ox.pl/cieszyn-swastyka-na-kosciele,68415 // Jak zatem można twierdzić, jakoby osoby wierzące w regionie nie spotykały się z przykładami nietolerancji na tle wyznaniowym? Jeżeli ktoś nie dostrzega czegoś oczywistego, o czym to może świadczyć?
2022-03-09 00:14:58
robespierre: Liczba profanacji oraz ataków na świątynie i duchowieństwo w Europie niepokojąco wzrasta. Niewątpliwie, jest to jeden z bardziej przemilczanych problemów. Do ataków dochodzi wobec Chrześcijan, głównie Katolików. Okazuje się, iż gdy bezcześci się kościoły, rozbija posągi i napada na księży, media tak nazywanego głównego nurtu milczą.
2022-03-09 00:18:35
robespierre: Kto za to odpowiada? Jako głównych podejrzanych wskazuje się skrajnie lewicowych lewackich aktywistów (bojówkarzy), satanistów, feministki, bywają też pospolici wandale. Winowajcy pozostawiają często po sobie ślady, takie jak napisy // Kościół = Śmierć//, // Jedyny kościół dający oświecenie to ten, który płonie //, // Religia opium dla ludu //, → Tego rodzaju ataków z pewnością nie dopuszczają się przedstawiciele innych religii, zwłaszcza monoteistycznych. → powtarzającym się w tych incydentach motywem są satanistyczne znaki jak 666 albo hasła dotyczące wyzwolenia seksualnego lub z wypisywaniem antyklerykalnych haseł na ścianach świątyń z kradzieżą przedmiotów kultu włącznie. Jak się okazuje, choć w nowoczesnych państwach nauczono się dbać o prawa mniejszości, gorzej z obroną religii, która, choć pogrążona w kryzysie, nadal uznawana jest w wielu krajach za dominującą. Zachodnie elity polityczne zdają się w ogóle nie dostrzegać problemu prześladowania wyznawców chrześcijaństwa na świecie i w Europie. Co gorsza, nadal uznają Chrześcijaństwo za religię uprzywilejowaną.
2022-03-09 18:31:40
Ar--Ai: nie wiadomo śmiać się czy płakać, towarzystwo wzajemnej adoracji znowu dossało się do unijnej dotacji
2022-03-09 19:55:46
perpetua: oczekiwać od tego kościoła chrześcijańskich odruchów to nieporozumienie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: