Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wygrana w ostatnim sprawdzianie przed Halowymi Mistrzostwami Polski

Pod koniec tygodnia rozpoczną się 70. lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski. Ostatni sprawdzian w niedzielę zaliczyła Maja Chamot, która w Atenach odniosła zwycięstwo w skoku o tyczce.

Maja Chamot, pochodząca z Hażlacha, zdobyła dotąd dwa medale podczas Halowych Mistrzostw Polski – w 2023 roku stanęła na najniższym stopniu podium, a rok później sięgnęła po tytuł wicemistrzyni. 22-latka nieudany występ zanotowała przed rokiem w Toruniu, gdy uplasowała się pod koniec czołowej „10”. Ostatnie wyniki tyczkarki w Grecji wskazują, że w najbliższą sobotę (tj. 28.02) będzie jedną z głównych faworytek do medalu.

Chamot przed dwoma tygodniami w ramach Mityngu Fly Athens poprawiła „życiówkę”, skacząc 4,31 m, o czym więcej pisaliśmy tutaj. Hażlaszanka zwyciężyła w Atenach również w ostatnią niedzielę. W sprawdzianie generalnym przed 70. Halowymi Mistrzostwami Polski pokonała poprzeczkę na wysokości 4,15 m. 22-latka próbowała zaliczyć jeszcze 4,32 m, ale trzykrotnie strąciła.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: