Wygrana Stelaków na zakończenie!

Koszykarze Steli Cieszyn (U-15) zakończyli zmagania w Lidze Makrowojewódzkiej Kadetów, w której wzięły udział drużyny z województwa śląskiego oraz opolskiego. Podopieczni Pawła Łysienia, Jacka Bortliczka i Szymona Kałuży uplasowali się na 2. pozycji w końcowej tabeli.

Kadeci znad Olzy rozegrali ostatnie spotkanie sezonu w środku tygodnia, podejmując Dąbrowę Górniczą przed własną publicznością. Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy prowadzili po pierwszej kwarcie. Jednak cieszynianie odrobili stratę w kolejnych minutach i na przerwę schodzili z dwupunktową przewagą - 50:48.

Koszykarze Steli znacznie odskoczyli rywalom w trzeciej kwarcie, po której prowadzili już 78:61. Gospodarze utrzymali bezpieczną przewagę do końcowej syreny i sezon zakończyli dwunastą wygraną - 103:85. Podopieczni Pawła Łysienia, Jacka Bortliczka oraz Szymona Kałuży zakończyli zmagania w lidze śląsko-opolskiej na 2. pozycji, tuż za plecami gliwiczan, którzy nie ponieśli ani jednej porażki (przyp. red. – Stelacy przegrali tylko dwa mecze w trakcie sezonu, w obu przypadkach musieli uznać wyższość tryumfatorów rozgrywek).

Warto zaznaczyć także, iż najwięcej punktów w barwach Steli, ale również spośród wszystkich zawodników w lidze, zdobył Nikodem Holisz, który jako jedyny przekroczył granicę 600 oczek - 616. Kadra Steli Cieszyn (U-15) w sezonie 2021/22: Ivo Aszkiełowicz, Dawid Balcer, Łukasz Balcer, Oliwier Botorek, Tymoteusz Chowaniec, Michał Cieślar, Bartosz Holisz, Nikodem Holisz, Mateusz Koba, Nataniel Kornaś, Kajetan Misztal, Antoni Nosowicz, Szymon Przebinda, Dominik Rygiel, Michał Suchanek oraz Filip Tengler.