Wygrana przed inauguracją

Ekipa spod Równicy rozegrała sparing generalny przed inauguracją rundy rewanżowej w IV lidze (gr. II). Ustronianie pokonali Tempo Paniówki – 4:3.

Podopieczni Daniela Kubaczki nie mogli sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia spotkania, bo Jakub Fiedor skierował futbolówkę do siatki już w 1. minucie. - Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Dobrze weszliśmy w mecz, szybko otwierając wynik. Dołożyliśmy jeszcze trzy gole, a mogło być ich znacznie więcej – przyznał szkoleniowiec Kuźni.

Obraz gry uległ zmianie po przerwie. Piłkarze wicelidera Okręgówki (gr. Bytom-Zabrze) wykorzystali rzut karny na początku drugiej połowy, a w następnych kilkunastu minutach jeszcze dwukrotnie pokonali dwfensywę Kuźni i złapali kontakt z gospodarzami. Ostatecznie, ustronianie dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka – 4:3. - Szybko stracony gol z karnego i trochę posypała się ta gra. Dużo było przypadku, też nie wykorzystaliśmy swoich okazji i pod koniec już tylko broniliśmy – dodał 24-letni trener.

• Sparing: Kuźnia Ustroń (IV liga, gr. II) - Tempo Paniówki (Okręgówka, gr. Bytom-Zabrze) 4:3
    Bramki dla Kuźni zdobyli: Jakub Fiedor, Arkadiusz Jaworski, Mateusz Gawlas oraz gol samobójczy